Po 11 latach Milczenie Owiec powraca z płytą „Niepokoje” !

Na półki sklepowe trafił drugi album gdańskiej formacji Milczenie Owiec pt. „Niepokoje”. Zespół do tej pory kojarzony z debiutanckim materiałem pochodzącym z płyty „Twarze”, po 11 latach od fonograficznego debiutu, powrócił z kilkunastoma utworami będącymi w części kontynuacją swojego charakterystycznego rockowego stylu z pierwszego krążka.

Milczenie Owiec (fot. Krystian Aszyk)
fot. Krystian Aszyk

Niepokoje_cover
Tracklista: 01. Niepokoje 02. Cela 03. Degradacja 04. Przyjdą tu 05. Kokon 06. Ćma 07. Bunt 08. Niewiele 09. Zapytaj mnie czy cię kocham 10. Koma 11. To koniec 12. Mgła

Kompozycje znajdujące się na płycie „Niepokoje” powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Odwołują się one do wrażliwości tych fanów mocnego rocka, którzy poszukują w tej muzyce czegoś więcej niż tylko przysłowiowego młócenia. Specyficznego charakteru dodaje kobiecy wokal i polskie teksty skupione wokół życiowych dylematów – zagubienia i prób odnalezienia się w nieustannie i szybko zmieniającym się współczesnym świecie.

Warstwa muzyczna nowego krążka to wypadkowa inspiracji hołdujących zarówno uznanym za klasyczne odmianom rocka lat 90-tych (grunge), czy 80-tych (rock progresywny), jak również sięgających do nowoczesnych nurtów szeroko pojętej muzyki rockowej. Za produkcję brzmienia utworów odpowiadają Szymon Sieńko i Mateusz Sieńko.

Graficzna oprawa okładki albumu, nawiązująca do jego tytułu, przedstawia rzeźby uznanego artysty rzeźbiarza – Jarosława Urbańskiego.

Premiera płyty „Niepokoje” odbyła się 26 lutego 2016 roku. Do tej pory wydawnictwo zapowiadały cztery single: Bunt, Przyjdą tu,Ćma i „Degradacja„.


Milczenie Owiec – Bunt


Zajrzyj tu:

Milczenie Owiec: https://www.facebook.com/MilczenieOwiec/?fref=ts

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *