Premiera po premierze – ,,Chodzę po niebie” !

26 sierpnia na kanałach VEVO swoją premierę miał teledysk do pierwszego singla AdE „Chodzę po niebie” (prod. Manifest) .

ade 2

     W październiku nakładem wytwórni Fonografika ukaże się debiutancki album „Euforia Tune” warszawskie rapera AdE. Patronat nad krążkiem objął portal Muzykoholicy.com. Do pierwszego singla z płyty „Chodzę po niebie” z gościnnym udziałem Deep Scarlett,  Adrian Kawa stworzył teledysk, który swoją prostotą i dynamiką dobrze wpisuje się w obecne trendy. Bardzo surowy, prosty obraz współgra z pozornie pozytywnym tekstem. Warstwą muzyczną zajął się Manifest. Klip kręcono na Śląsku i Warszawie.


AdE łączy hip-hop z różnymi stylami, przez co często określany jest mianem artysty alternatywnego, progresywnego. Charakteryzuje się szerokim zakresem i różnorodnością. Posiada też wyjątkowa dykcję i umiejętność szybkiego operowania słowem.

Debiutował scenicznie w 2005 roku (chociaż pierwsze teksty i utwory powstawały już od 2001 roku). Od tamtej pory zaliczył wiele support’ów oraz imprez często jako gwiazda wieczoru z zespołami Max Pro oraz OCB (których był współzałożycielem).

W 2008 w ekipie Max Pro zajął 3 miejsce w konkursie HaiHa 022, ustępując miejsca tylko Młodemu M i zwycięzcy imprezy. Do tej pory nawiązał współpracę m.in. z Jongmen’em, Młodym M, Theodorem, Rudym MRW i wieloma innymi. Współtworzył alternatywny zespół Mas Projekt, który łączył elementy sztuki i muzyki, w skład którego wchodził Manifest oraz wokalistka Deep Scarlett.

W 2011 powstał zespół OCB, którego AdE był również współzałożycielem. Zespół cechowały energiczne i bujające utwory, np. „Jestem Kotem„, „Cenzura” czy „Instagram„.

W międzyczasie nagrywał solowy album „Perła Południa” wydany nakładem SWAGmusic i zaczynał grać koncerty razem z warszawskim raperem B.R.O i Manifestem. 2014 był czasem jego ep-ki „Co złego to nie ja„, na której znalazł się najbardziej znany utwór „Ile mieli dać„, „Słychać aplauz” oraz „Jest moc„, który później zapewnił raperowi udział w półfinale programu Must be The Music (2016).


Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad teledyskiem „Chodzę po niebie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *