Polski duet VU wkracza na rynek muzyczny!

Muzyka, cokolwiek by mówić, nie jest językiem zrozumiałym ogólnie. Elektroniczna z elementami popu, to właśnie tego gatunku najczęściej słuchamy i nim się zachwycamy.  „Walk” od VU to jej kolejny, rewelacyjny przykład!


vu2


VU – wokalista, gitarzysta, kompozytor i artysta audiowizualny- Wojciech Wiśniewski. Praca w duecie z instrumentalistą Jakubem Klisiem zaowocowała utworem„Walk”. Obu muzyków poznaliśmy już wcześniej, jako członków grupy Sublim, która w 2011r. nakładem EMI Music Polska wydała cieszący się uznaniem album Summerends. Muzycy zagrali ogólnopolską trasę koncertową, wystąpili na Festiwalu w Jarocinie, Seven Festival w Węgorzewie oraz zagrali m.in. specjalny koncert w radiowej Trójce. Na tym jednak nie kończy się ich karira. Obaj artyści współpracowali również przy innych projektach. Jednym z efektów była nagrana przez Wojtka Wiśniewskiego i grupę Silver Rocket piosenka „The End” do filmu Supermarket.

Artyści prezentują utwór „Walk” i równocześnie zapowiadają swoje pierwsze wydawnictwo.

Produkcji pierwszego singla podjął się sam duet, natomiast miks oraz mastering wykonano w Los Angeles. Miks wykonał Steve Kaye, a mastering, współpracujący m.in. z M83, Danger  Mouse, czy Ziggy Marleyem David Cooley. Piosenka pojawia się jako niezależne wydawnictwo z dystrybucją Warner Music Poland.

Za wizualną stronę projektu odpowiada Wojtek Wiśniewski. Artysta mieszka na co dzień w Szwecji, gdzie tworzy muzykę i koncertuje.

Końcem roku artyści zapowiedzieli wejście do studia i pracę nad pełnym albumem!


VU – „Walk”

 


Zajrzyj po więcej:
VU na Facebooku 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.