Sekcja kolarska, czyli najnowszy teledysk formacji Fair Weather Friends

Fair Weather Friends wracają z nową letnią piosenką. W sieci pojawił się właśnie teledysk do utworu Love Won`t Make It Easier, który promuje drugi album śląsko-zagłębiowskiej kapeli.

Screen z serwisu YouTube
Screen z serwisu YouTube

Słuchając pierwszy raz  Love Won`t Make It Easier, doszedłem do wniosku, że utwór aż prosi się o słoneczny pozytywny klip zrobiony poza granicami naszego kraju. Szukając pomysłu, uznaliśmy, że motyw kolarstwa będzie dobrym pretekstem do zrobienia klipu, w którym wystąpią muzycy – ale także klipu, który w metaforyczny sposób nawiąże do tekstu. Letni charakter singla postanowiliśmy podkreślić zdjęciami zrealizowanymi na Lazurowym Wybrzeżu oraz w austriackich Alpach –  mówi Piotr Steczek reżyser i założyciel EXA Studio, które zrealizowało klip.

Zespół otrzymał ogromne wsparcie merytoryczne od Andrzeja Nowaka, prezesa Śląskiego Związku Kolarskiego, który nie tylko wprowadził w klimat kolarski dawnych lat, ale także udostępnił stroje kolarskie z lat 80 i 90. ubiegłego stulecia.

Klip dedykowany jest jednemu z najwybitniejszych kolarzy na świecie – Eddiemu Merckx, nazywanego, ze względu na wielką chęć wygrywania, „Kanibalem”. Jako jedyny kolarz w historii wygrał on w jednym roku trzy główne klasyfikacje (generalną, punktową – tzw. sprinterską – oraz górską) wyścigu Tour de France 1969. I to właśnie ten klimat chcieli oddać twórcy klipu.

Pojechaliśmy zobaczyć, gdzie wielcy kolarze wykuwali swoje charaktery. Ponoć zwycięstwo w Tour de France czyni nieśmiertelnym. I faktycznie, przejechanie dowolnego odcinka górskiego tego wyścigu to nie lada wyzwanie. Od pierwszego przejazdu po alpejskich serpentynach, wiedzieliśmy, że przed nami cztery ciężkie dni z „językami w szprychach”, jak to mówią kolarze. Koledzy z EXA Studio zaserwowali nam prawdziwy obóz kolarski – wspomina Paweł Cyz, muzyk Fair Weather Friends.

Zdjęcia zrealizowano w połowie czerwca. Ich autorem jest Mariusz Rychłowski absolwent WiRTV w Katowicach. Premiera utworu Love Won`t Make It Easiermiała miejsce na antenie radiowej Trójki w Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej 22 czerwca. Dzisiaj utwór razem z klipem trafił do sieci.


Zajrzyj tu:

Facebook: https://www.facebook.com/fair.w.friends

Instagram: http://instagram.com/fair_weather_friends

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *