Shannon i ich najnowsza płyta „Crowded Head”!

Wczoraj (17.03) ukazała się nowa płyta jednego z czołowych, polskich zespołów folkowych Shannon zatytułowanego „Crowded Head”. Na płycie znalazło się 12 kompozycji. Fundusze na powstanie albumu zostały zebrane na jednym z polskich portali crowdfundingowych.

Shannon_foto_WilleDillon

Grupa Shannon powstała w 1994 roku w Olsztynie z inicjatywy Marcina Rumińskiego. Od momentu powstania, formacja wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasować się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.

Zespół był wielokrotnie nagradzany. Najważniejsze wyróżnienia: Doroczna nagroda indywidualna w dziedzinie kultury Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego – dla Marii Rumińskiej, Odznaczenie orderem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Zasłużony dla Kultury” – dla Marcina Rumińskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna dla zespołu SHANNON – 2014, indywidualna dla Marcina Rumińskiego – 2013 rok, Nagroda Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury dla SHANNON – 2013 rok.

Oto co pisze o sobie sam zespół:

Zawsze byliśmy niezależną grupą pasjonatów muzyki folkowej, niezakontraktowaną w żadnej wytwórni płytowej, niepodążającą za komercyjnymi trendami, tylko walczącą o rozwój muzyczny i swoje miejsce na rynku muzyków offowych.


BEDLAM BOYS – SHANNON


Oto terminy koncertów promujących to wydawnictwo: 

17.03. Warszawa, Sen Pszczoły, godz.19.30

17.03. Warszawa, Gniazdo Piratów, godz.22.00

18.03. Zabrze, Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA, godz.17.00

19.03. Częstochowa, Oslo Pub, godz.20:00

20.03. Lublin, Radio Lublin, godz.19:00

22.03. Poznań, Blue Note, godz.20:00


Zajrzyj tu:

Oficjalny profil FB Shannon: www.facebook.com/shannonbandpoland

 

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *