Premiera singla – Mrozu „Szerokie wody”

Mrozu, a właściwie Łukasz Mróz, to jeden z najbardziej znanych polskich piosenkarzy. Jest również utalentowanym producentem muzycznym i autorem tekstów. Od paru lat jego utwory, takie jak „Miliony monet”, „Jak nie my to kto” czy „Poza logiką”, szturmowały listy przebojów w całym kraju, dzięki czemu nominowano go wielokrotnie do licznych nagród, na przykład Eska Music Awards czy Viva Comet.

„Szerokie wody” to kolejny singiel z krążka „ZEW”- czwartego albumu studyjnego artysty. Premiera piosenki odbyła się 24.02.2017.

Posłuchaj i zamów album „ZEW”

https://wmg.lnk.to/MrozuZew

Przez wielu recenzentów wydawnictwo uznawane jest za najlepsze tego roku, a według Kuby Wojewódzkiego „Szerokie wody” to najlepszy utwór z płyty.

„To ciekawy przypadek. Artysta znany jako Mrozu nagrał jedną z najlepszych płyt na naszym rynku w 2017 r. Człowiek znany z dość młodzieżowego repertuaru nagrał dojrzałą bluesową płytę. I co? I nic. Jak widać, albo jesteś osłuchany, albo opisany” – Kuba Wojewódzki, Polityka, nr 19

„Gdyby John Newman spotkał Breakout, efektem mógłby być „Zew” – najnowszy album Mroza, znanego do tej pory z chwytliwych , popowych kawałków dla mas. Tymczasem młody artysta przeskoczył stylistyczny Rubikon i zaskoczył wielu płytą pełną pięknych, niebanalnych i przebojowych kompozycji. Zaskoczył tez dojrzałością i genialnym smakiem, łącząc ze sobą na krążku oddech klasycznego retro z nowoczesnym brzmieniem. Dzięki temu otrzymaliśmy fantastyczny album, który z pewnością pojawi się wysoko w podsumowaniach 2017 roku. Chociaż jest to już czwarty krążek Mroza, można śmiało powiedzieć, że dzięki niemu zadebiutował udanie w uszach wielu poszukiwaczy szlachetnych piosenek”– Bisior, Muzo FM dla CKM-u

„Mrozu czy może lepiej Wybudzony Dziki Zwierz? Mówi, że wiele musiał z siebie wyrzucić, dlatego „Zew” był jego swoistą terapią, a artystyczna wolta, jaka na tym albumie się dokonuje, to dla niego „najbardziej szalony, kreatywny i wartościowy czas ever”. Wierzę. I uwierzy też każdy, kto zna wcześniejsze nagrania artysty. To zresztą była ciekawa obserwacja, kiedy spora część moich branżowych znajomych tuz po ogłoszeniu pierwszych singli z nowej płyty, postowała na Facebooku z niedowierzaniem, ale też nieskrywanym zachwytem, że „Duch” i „Sierść” to piosenki z repertuaru Mroza właśnie. Ale jak mówi on sam, tu nie o pojedyncze single chodzi, a „Zew” jako całość. Album zaczynający się już od malowniczej okładki Forina , a kończący na bluesowych „Szerokich wodach” – które już samym tytułem podsumowują muzyczną woltę autora „Miliona monet”. Po drodze Mrozu „gotuje się jak wulkan”, głęboko ryczy w nim lew, jakby płytę rzeczywiście nagrywał w czasie wędrówki po zapomnianych przez Boga i ludzi miejscach, w których szukał sensu muzycznego jestestwa. Z pomocą Marcina Borsa udaje mu się zagnieździć pośród podbitych tanecznym rytmem, ale rockowych i przybrudzonych brzmień, w których – w połączeniu z zadziorną warstwą tekstową – niebywale mu do twarzy. Nie można było tak grać od początku?”Tomek Doksa, Gazeta Magnetofonowa

„Polscy muzycy niechętnie opuszczają strefę komfortu i nagrywają albumy, które trudno od siebie odróżnić. Mrozu zaryzykował. Jego „Zew” to celująco odrobiona lekcja z historii polskich brzmień i dowód, że artystę na wiele jeszcze stać.”
Ula Kaczyńska, Czwórka Polskie Radio

Często podkreśla się fakt, że „ZEW” jest albumem, w którym muzyk całkowicie zmienił stylistykę. Miejmy nadzieję, iż płyta przyniesie Mrozowi tylu fanów, co poprzednie krążki, a wierna publiczność artysty zakocha się w swoim idolu na nowo!

Więcej informacji:

https://web.facebook.com/MrozuFB/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.