Skorup i JazBrothers prezentują klip do „Skrzypka na dachu”

W Internecie ukazał się właśnie kolejny i ostatni teledysk promujący album „Ludzie chmur” kolaboracji Skorupa z duetem braci Jaz, czyli JazBrothers. Premiera klipu do „Skrzypka na dachu” miała miejsce 2 grudnia br. na youtube’owym kanale MaxFloRecTV.


Chociaż większość zdjęć powstała w Tatrach Wysokich po stronie słowackiej, część z nich zrealizowano również w Gliwicach, rodzinnym mieście muzyków.


Początkowo był plan, żeby nakręcić zwykły teledysk, w którym rapuję na dachu i w knajpie. Finalnie ustaliliśmy jednak wspólnie z Radkiem, że najlepiej będzie zilustrować ten utwór kadrami z gór – przybliża genezę Skorup. – Zdecydowaliśmy się na słowackie Tatry Wysokie. Panuje w nich mniejszy ruch niż po polskiej stronie i zwyczajnie można było zarezerwować nocleg w schronisku z dnia na dzień. Zadecydowały więc m.in. względy logistyczne – uzupełnia.Wspomniany Radek to Radosław Bereś, realizator z grupy filmowej Ace of Art, który przyczynił się także do powstania obrazu do „Drzew”, drugiego singla reprezentującego najnowsze wydawnictwo SkurupaJazBrothers. Obok wymienionych już nagrań pochodzących z owego krążka, oglądać możemy ponadto teledyski do „Zagubionej autostrady”„Ludzi chmur” i „Chłodnego frontu” z gościnnym udziałem Meli Koteluk.W rolę tajemniczego, tytułowego muzyka, zarówno w samej kompozycji, jak i w klipie, wciela się Tomasz Mucha, ceniony w kraju skrzypek jazzowy, scratchuje zaś DJ Roka.


Płyta „Ludzie chmur” pojawiła się w sklepach muzycznych 27 listopada 2015 roku. Jest zestawem czternastu historii opowiedzianych językiem typowym dla Skorupa, z mocno wyczuwalnym pierwiastkiem mroczności. Nie brak tutaj aluzji ukrytych pod pozornie jednoznacznymi stwierdzeniami.


Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec), Paulina Kalinowska.


Zajrzyj po więcej:

Skorup na Facebooku 

JazBrothers na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.