Sławek Jaskułke ,,Tokyo Solo Concert 2016”

Już dziś ukazało się nowe wydawnictwo jazzowego pianisty, Sławka Jaskułke, zatytułowane „Sławek Jaskułke Tokyo Solo Concert 2016”.


Jak informuje wydawca, album „Sławek Jaskułke – Tokyo Solo Concert 2016” jest zapisem koncertu, który odbył się w grudniu 2016 roku w Tokio. Został on przygotowany przez japoński zespół realizatorów z SDM&LiveRec pod okiem światowej klasy inżyniera dźwięku Seigena Ono.


Od wielu lat nosiłem się z zamiarem wydania płyty koncertowej, która przekrojowo pokazałaby moją muzykę z poprzednich lat, jednak w zupełnie nowej, koncertowej odsłonie – przyznaje Sławek Jaskułke. – Okoliczność ta nadarzyła się w ubiegłym roku, w niecodziennych dla polskich muzyków warunkach japońskiej wrażliwości, a przy tym także w niesamowitych warunkach technicznych.


Materiał zarejestrowano w technologii DSD (Direct Stream Digital) – dowiadujemy się. – Jest to najwyższej jakości cyfrowy zapis dźwięku, który (spośród znanych nam cyfrowych systemów rejestracji) zbliżony jest do zapisu analogowego. Dzięki temu uzyskujemy naturalne brzmienie i charakter dźwięku.


Cieszę się że mogłem zarejestrować dźwięk w technologii, która daje słuchaczowi najwierniejsze odwzorowanie warunków koncertowych. Zaś odnośnie do muzycznej konstrukcji płyty, to łatwo zauważyć, że nawiązuje ona do moich poprzednich albumów. Stąd kilka pierwszych utworów  na płycie to kompozycje pochodzące z płyty „Moments” wydanej w 2013 roku, a kolejne to utwory z płyt „Sea” i „Senne” – komentuje muzyk. – Takie zestawienie daje odbiorcy pewien przekrój i pozwala zapoznać się z moją muzyką w szerszym kontekście. Płytę dość symbolicznie kończy jedna z moich najświeższych kompozycji – „Szaro”. Symbolicznie, ponieważ z uwagi miejsce, w którym odbywał się koncert, nie mogło obyć się  bez nawiązania do tradycji polskiej szkoły jazzu. Dlatego wykonałem na koncercie, jak i zamieściłem na płycie utwór, który napisałem w hołdzie Krzysztofowi Komedzie i w którym starałem się zachować odrobinę jego śpiewnej melodyki.


Wydawnictwo ukazało się jednocześnie w Polsce i w Japonii. Okładkę zaprojektował sam Sławek Jaskułke, a autorem grafiki jest Animisiewasz Startt.Zajrzyj po więcej:

Sławek Jaskułke na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.