„Ślepcy”, czyli charytatywny klip Rahima

Zaledwie kilka dni temu youtube’owym kanale MaxFloRecTV ukazał się klip do kolejnego singla Rahima. Teledysk ilustrujący utwór „Ślepcy” miał swoją premierę 9 grudnia br. i jest to obrazek wyjątkowy, gdyż całkowita kwota pozyskana z licznych, miejmy nadzieję, odsłon zostanie przekazana na cele charytatywne. 


Przyłączyliśmy się do projektu „Pomaganie Rąk Nie Brudzi”. Połowa pieniędzy trafi do schronisk, połowa – do domów dziecka – wyjaśnia szef MaxFlo.


W teledysku pojawili się: Maciej Krul, Daria Zabłocka, Konrad Smolarek oraz Patryk Więckowski, pomysłodawca  wyżej wymienionej akcji. Nie zabrakło tu również miejsca dla czteronożnych aktorów.


Jestem miłośnikiem i obrońcą zwierząt. Postanowiłem poruszyć w klipie bardzo poważny problem, który w Polsce niestety, ale zdarza się niemal codziennie – zdradza Więckowski.Za reżyserię odpowiedzialny jest Szymon Kubka, a także Aleksandra Śniatek, obok wspomnianego już Patryka Więckowskiego współautorka scenariusza.


Urzekła mnie jego postać – wypowiada się o swoim współscenarzyście raper. – To człowiek, który swój wolny czas poświęca na to, aby odwiedzać domy dziecka i umilać czas ich mieszkańcom. Dodatkowo wspiera bezdomne zwierzaki. Robi to wszystko po godzinach, na totalnej zajawce. Kiedy się do mnie odezwał, poczułem się wręcz zobowiązany dołożyć cegiełkę do tego projektu. Nagrałem utwór „Ślepcy” na charytatywną składankę, którą ten gość tworzy na własną rękę.


Inicjator przedsięwzięcia nie pozostaje dłużny. Chętnie opowiada o swojej współpracy z MaxFloRec, podkreślając, jak ważne było dla niego spotkanie na swojej drodze odpowiednich ludzi, o podobnej wrażliwości i bezinteresowności.


Jestem fanem twórczości Rahima od 2002 r. Wtedy miałem 12 lat. Dziś już jako świadomy słuchacz mogę w pełni docenić talent tego artysty. Aktualnie Rah jest dla mnie jednym z najbardziej wartościowych raperów na polskiej scenie. Poza tym widziałem, jak z roku na rok konsekwentnie buduje coś swojego. Widać, że MaxFo to ekipa zajawkowiczów takich jak ja – mówi Patryk.


Dochód uzyskany dzięki reklamom widzianych podczas oglądania teledysku zasili konto Fundacji DOM Dbamy O Młodych z Wrocławia i Fundacji Sarigato z siedzibą w Krakowie, znanej z akcji www.KarmimyPsiaki.pl.


Kluczem był fakt, że te fundacje nie pobierają żadnego procentu od darowizny, czyli 100% przekazanych im środków przeznaczonych zostaje na dany cel Szczegółowe informacje na temat pomocy potrzebującym znajdziecie w opisie klipu na MaxFloRecTV – informuje Więckowski.


Utwór „Ślepcy” powstał w ramach grudniowej akcji organizowanej rokrocznie przez MaxFloXmas, pomagającej tym, którzy tej pomocy najbardziej wymagają.


Co jakiś czas zmieniamy formułę akcji, aby utrzymać zainteresowanie wspierających. W tym roku postanowiliśmy nieco ułatwić życie sobie i innym, i próbujemy zrobić zbiórkę on-line – tłumaczy Rahim.


Dodajmy, że to nieostatni teledysk pod hasłem „Pomaganie Rąk Nie Brudzi” i jeszcze wielokrotnie będziemy mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, oddając się muzyce i świątecznemu wspieraniu potrzebujących.


Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec), Paulina Kalinowska


Zajrzyj po więcej:

Rahim na Facebooku 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.