Stillborn – „Testimonio de Bautismo” nowa płyta i trasa koncertowa death metalowego zespołu z Mielca

To już jutro ! Po kilku latach milczenia z mieleckiej pieczary ponownie wychynie czarna bestia, przynosząc nową płytę death/black metalowego zespołu Stillborn ! A już dziś możecie posłuchać całej produkcji w internecie !

unnamed
Stillborn „Testimonio de Bautismo” – okładka płyty

27 lutego za sprawą Godz Ov War Productions będzie miała miejsce premiera piątego albumu death/black metalowych morderców ze Stillborn zatytułowanego ‘Testimonio de Bautismo’.

Album jest dostępny w całości do odsłuchu tutaj:

Testimonio de Bautismo – full album

Najnowszy album zawiera osiem premierowych utworów, w tym jeden instrumentalny. Zawartość dopełnia cover Sodom ‘Burst Command Til War’ doskonale oddający charakter obecnego muzycznego oblicza zespołu, które ewidentnie nawiązuje do klasyki obskurnego, poczerniałego thrash metalu. Po raz pierwszy Stillborn zdecydował się na polskojęzyczne teksty, jeszcze dosadniej oddające ich bezkompromisowe, obrazoburcze treści i od zawsze będące jego znakiem rozpoznawczym. W dwóch utworach wykorzystano również fragmenty wierszy kontrowersyjnego francuskiego poety Charlesa Baudelaira. Całość z pełnym przekonaniem została doprawiona surową, pozbawioną finezji produkcją, nadającą płycie esencjonalności. Niewątpliwie ‘Testimonio de Bautismo’ jest najbardziej spontanicznym oraz metalowym materiałem w dyskografii zespołu.

W drugiej połowie marca Stillborn wyrusza na trasę koncertową ‘Black Blood Tour’, gdzie wystąpi u boku legendarnego Christ Agony. Zespół zagra łącznie dziewięć koncertów, na których z pewnością oprócz sprawdzonego już wielokrotnie na scenie repertuaru z poprzednich płyt, można będzie usłyszeć głównie materiał z ‘Testimonio de Bautismo’.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=79IKU6_NyAA[/embedyt]

‘Testimonio de Bautismo’ będzie dostępny w standardowej wersji CD oraz jako limitowany do 100 sztuk CD w czerwonym jewel case z dołączoną czarną flagą z logiem zespołu (1000 x 700 mm) oraz przypinką. Obydwie wersje do nabycia od 27.02.2016 w Godz Ov War Production

Oficjalny profil FB Stillborn: https://www.facebook.com/stillborn.pol

Szczegóły nadchodzącej trasy: https://www.facebook.com/lefthandsoundsorg

Ewa Bielecka

Zainteresowania: biologia, fotografia, muzyka, handicrafting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *