Premiera teledysku do piosenki „Midnight” Natalii Moskal

Natalia Moskal prezentuje kolejny utwór ze swojej debiutanckiej płyty „Songs of Myself”. Utrzymana w klimacie lat 80. piosenka jest swoistym hołdem dla retro brzmień, ale idea, jaka stoi za jej powstaniem, zdecydowanie dotyka spraw uniwersalnych, ważnych.


Do napisania „Midnight” zainspirowały mnie kobiety, wszelkiego koloru skóry, włosów, wszelkich gabarytów i profesji. Zawsze chciałam stworzyć piosenkę, która będzie o dziewczynach i dla dziewczyn będąca dla nich takim swoistym hołdem, ale też powodem do dobrej zabawy. Chciałabym, żeby dziewczyny mówiły o swojej sile, ale też żeby się nawzajem wspierały, a nie rzucały sobie kłody pod nogi, żeby każda kobieta znalazła w sobie siłę, aby wykorzystać i pokazać swój potencjał, czymkolwiek by się nie zajmowała – tak o genezie utworu opowiada jego autorka, Natalia Moskal.


Kompozytorem „Midnight” jest Łukasz Maron, producent albumu „Songs of Myself”, który zadbał o oldschoolowe brzmienie łączące syntetyczne dźwięki z żywymi instrumentami, tj. smyczkami, instrumentami dętymi, perkusją i klawiszami. Do piosenki powstał bardzo „kobiecy” teledysk w reżyserii Dagmary Gancarz. Jego założeniem było pokazanie pewnego schematu, z którego kobiety się wyłamują, a wyłamując się, tworzą pewnego rodzaju jedność, nawzajem się wspierają, wspólnie się bawią, chociaż każda bardzo się od siebie różni. Stylistyka klipu nawiązuje do kolorowego kiczu dyskotek lat 80. Przenosi nas w czasy „Gorączki sobotniej nocy”. W klipie wystąpiła gościnnie znana prezenterka telewizyjna i dziennikarka muzyczna, Gabi Drzewiecka.Nie chciałam tworzyć żadnego manifestu na poważnie, chciałam użyć tyle radości, energii, tańca i kolorów, ile się da. Cudowna ekipa, z którą pracowałam na planie, sprawiła, że stało się to możliwe – podkreśla Natalia Moskal.


Album „Songs of Myself” ukazał się w maju 2017 roku. Promował go singiel „Better Man”. Wydawcą jest Fame Art.


Natalia Moskal to wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Muzyka, którą tworzy stanowi szeroko pojęty electropop ze sporą dawką alternatywy. Wraz z zespołem wystąpiła między innymi na Festiwalu FIlmowym Dwa Brzegi 2016, Behind The Trees Festival 2016. W 2014 roku artystka rozpoczęła współpracę z Bartoszem Dziedzicem, cenionym kompozytorem i producentem płyt. Wspólnie skomponowali utwór „Foreign Stranger”. Piosenkę wyprodukował młody producent z Lublina, Łukasz Maron, producent debiutanckiej płyty Natalii zatytułowanej „Songs of Myself”. Teledysk do utworu „Foreign stranger” zakwalifikował się na festiwale filmowe „Paris Music Video Underground” oraz „Roma DOC”. Nagranie znajduje się również na liście przebojów Euro Indie Music Chart i jest emitowane w ponad sześćdziesięciu krajach na całym świecie. W grudniu 2016 Natalia wraz z zespołem (Łukasz Maron, Mikołaj Gąsiewski, Patryk Walczak) odbyła trasę koncertową po kilkunastu miastach we Włoszech.


W 2016 roku ukazał się zbiór opowiadań Ester Singer Kreitman „Rodowód”, który Natalia przełożyła z języka angielskiego. Wydawcami książki są Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN i Fame Art. Obecnie piosenkarka mieszka i studiuje w Mediolanie.


Zajrzyj po więcej:

Natalia Moskal na Facebook


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.