Premiera w OKO – Ramona Rey akustycznie

W piątek 9.02 mieliśmy niepowtarzalną szansę zobaczyć Ramonę Rey w akustycznej odsłonie. 
Premiera materiału z ubiegłorocznej płyty „4” wzbogacona o utwory z poprzednich płyt odbyła się w Ośrodku Kultury Ochoty OKO w Warszawie.


Artystka po raz pierwszy zaprezentowała swój materiał akustycznie w akompaniamencie kontrabasu, gitary, perkusji oraz klawiszy niezastąpionego Igora Czerniawskiego, który towarzyszy jej od początku jej kariery muzycznej. Grupa przedstawiła kilka utworów z najnowszego repertuaru albumu „4”, w tym oczywiście „Jak Ty”, „Seneka”, „Kim być”, „Dopiero” oraz z poprzedniej płyty „Jak to widzisz”. Nie zabrakło też najnowszego singla „Euvi”, który Ramona opublikowała w ramach niespodzianki dla fanów w Sylwestra 31.12.17r.  Jako bis, mimo rozbieżnych życzeń publiczności, artystka zdecydowała się na wykonanie sztandarowego utworu z najnowszej płyty, czyli „Jak Ty”, przy którym sama sobie akompaniowała na gitarze.Po koncercie odbyło się spotkanie z publicznością prowadzone przez dziennikarza muzycznego Polskiego Radia – Adama Dobrzyńskiego. Fani mieli okazję zadać pytania swojej faworytce oraz posłuchać jak doszło do jej spotkania z Igorem, jak powstawał materiał na płytę oraz dlaczego pomiędzy albumem „3” a „4” była tak długa przerwa (czyli okres kształcenia się wokalistki jako magistra sztuki wokalnej). Poruszony również został burzliwy temat Eurowizji, do której Ramona Rey przygotowywała się z utworem „Euvi”, na którą się jednak nie zdecydowała ze względu na mus przetłumaczenia tekstu z francuskiego na angielski, co dla niej, jak skomentowała, było niedopuszczalne ze względu na inny charakter utworu.Była to cudowna okazja do poznania wokalistki lepiej a przede wszystkim poznania jej materiału od kompletnie innej, bardziej poetyckiej, sensualnej strony. Utwory przedstawione w „OKO” nabrały zupełnie innych kolorów w interpretacji instrumentalnej. Jak stwierdził sam Igor Czerniawski : „to są te same utwory, ich konwencja jest ta sama a mimo to różnica w odsłuchu przez aranżację jest tak duża”.
Wszystkie utworu w odbiorze brzmiały niesamowicie, jednak największe wrażenie na mnie zrobił „Seneka” oraz „Dopiero”. Należy również zauważyć oraz docenić perfekcyjne przygotowanie wokalne Ramony.

Z niecierpliwością czekamy na więcej takich koncertów i więcej niespodzianek ze strony artystki, która ciągle udowadnia nam, że NAPRAWDĘ WARTO.


Zajrzyj po więcej:

Ramona Rey oficjalna strona
Ramona Rey na Facebooku
Ramona Rey na YouTube
Ramona Rey na Instagramie

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.