Zakopower i Atom String Quartet w singlu „Tata”

Właśnie dziś, tj. 28 września, w Internecie ukazał się singiel „Tata”, promujący pierwszy wspólny album Zakopower i Atom String Quartet, a będący zapisem wyjątkowego koncertu.  


Autorem muzyki do piosenki jest Mateusz Pospieszalski, razem z Zakopower i Atom String Quartet odpowiedzialny za produkcję utworu, zaś tekst napisali Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel-Bułecka.


Jak informuje wydawca, „warstwie tekstowej autorzy utrwalono bardzo ważny moment w prywatnym życiu lidera Zakopower. Moment, w którym czekał aż świat wywróci mu się do góry dnem. Zapisali czas, w którym przyszły ojciec z lękiem, ale i radością czeka na narodziny swojego dziecka. Przyszły, tytułowy TATA, jeszcze nie wie, jak to będzie, ale czuje, że nic już nie będzie takie jak przedtem…”Intro do utworu jest dla Zakopower nietypowe, gdyż stanowi zręczne zestawienie elektronicznego brzmienia syntezatora z surowym dźwiękiem basów podhalańskich. Próżno szukać tu nieodłącznych do tej pory skrzypiec, z drugiej jednak strony zabieg ten świetnie oddaje charakter dotychczasowej twórczości zespołu, czyli łączenie tradycji z nowoczesnymi kompozycjami. W dalszej części słyszymy elektronikę, sample przeplatają się z góralskimi chórami. Swoje brzmienie skrzypiec dorzuca wreszcie kwartet Atom String Quartet. Całości dopełnia rockowa sekcja rytmiczna Zakopower.


Płytę Zakopower & Atom String Quartet można już nabyć w sklepach, w tym na stronie www.sklepzmuzyka.pl.


Zajrzyj po więcej:

Zakopower na Facebooku

Atom String Quartet na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.