Zespół the Freeborn Brothers z albumem „Instant Magic”

Jak zapowiadali, tak zrobili! Zaledwie kilkadziesiąt godzin temu, czyli 9 października br., ukazała się kolejna płyta zespołu the Freeborn Brothers, zatytułowana „Instant Magic”. Czeka nas tu folk, punk rock, dęciaki, poezja i… złote koguty.


Po raz czwarty muzycy z Rzeszowa postanowili udowodnić, że ich wyobraźnia muzyczna nie zna granic – dowiadujemy się. – Ich przepis na magię błyskawiczną? Potężna dawka energii, bałkańskie brzmienia, poezja Leśmiana, porcja folku, duża szczypta absurdu i rock’n’rolla.


Najnowszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Wróć do Domu”.


Jak informuje grupa, największa zmiana sprawiająca, że płyta „Instant Magic” różni się od trzech poprzednich swoim brzmieniem, to zaangażowanie do jej realizacji nowych muzyków. Na płycie usłyszymy zatem sekcją dętą w składzie Krzysztofa Rakoczy (puzon) i Arkadiusza Hawro (trąbka). Kolejną innowacją jest sposób nagrania płyty, która została zrealizowana na żywo (na tzw. setkę) w Studiu Polskiego Radia w Rzeszowie. Dzięki temu, „Instant Magic” brzmi bardzo naturalnie i spontanicznie.Zespół the Freeborn Brothers istnieje od 2013 roku. W tym czasie zagrał ponad czterysta koncertów w całej Europie oraz wydał trzy płyty: „Two Men Orchestra”, (2013), „Gypsy Hobo Trash Grass” (2014) i „Theatro Ridiculous” (2016). The Freeborn Brothers stanowią zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. łącząc z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą.


Zajrzyj po więcej:

The Freeborn Brothers na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.