Premierowy koncert Tęskno z kwartetem smyczkowym w Trójce

Program 3 Polskiego Radia zaprasza w najbliższą sobotę 6 czerwca na premierowy koncert grupy Tęskno, która zainauguruje cykl „Port Kultury” Narodowego Centrum Kultury i Trójki. W trakcie występu Joanna Longić zaprezentuje – wraz z przyjaciółmi oraz kwartetem smyczkowym – utwory z najnowszej płyty zatytułowanej „Tęskno”. Transmisja wydarzania, które odbędzie się w Warszawie nad brzegiem Wisły (bez udziału publiczności), od godz. 20.00 – w ramach audycji „Lista osobista” Piotra Metza.

„Port Kultury” to cykl unikatowych koncertów organizowanych przez NCK i Program 3 Polskiego Radia, a transmitowanych w internecie w wersji wideo (na fanpage’u Narodowego Centrum Kultury) i audio (na antenie Trójki). W kolejne soboty (zawsze o godz. 20.00) wystąpią: Tęskno z kwartetem smyczkowym (6 czerwca).


Inaugurujący cykl zespół Tęskno w trakcie występu wykona po raz pierwszy na żywo swoją aranżację utworu „Zabierz mnie do morza”. Nowa wersja piosenki Adama Repuchy przygotowana została w związku ze stuleciem zaślubin Polski z Bałtykiem. Premierowe wykonanie utworu zostanie zadedykowane jednemu ze słuchaczy lub wskazanej przez niego osobie. Wokalistka Tęskno, Joanna Longić, wybierze dedykację spośród przesłanych na Facebooku propozycji.

Wydarzenie poprzedzi (o godz. 19.30) rozmowa redaktora Piotra Metza z Joanną Longić. Koncerty w „Porcie Kultury” są bowiem częścią plenerowych audycji „Lista Osobista” radiowej Trójki.

„Podobnie jak Wam, jest mi ogromnie Tęskno do grania na żywo. Leszek Możdżer opowiedział mi kiedyś o magicznym wpływie wody na muzykę i nas samych. Dlatego zaprosiliśmy naszych przyjaciół muzyków właśnie do Portu Kultury. Unikatowa sceneria pomoże stworzyć unikatowe widowisko. Zajrzyjcie koniecznie. Na razie wirtualnie” – zaprasza Piotr Metz.

Koncerty w ramach Portu Kultury transmitowane będą na antenie Programu 3 Polskiego Radia oraz na Facebooku Narodowego Centrum Kultury.


Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. 24 kwietnia ukazała się płyta zatytułowana po prostu „Tęskno”, którą poprzedziły single „Między nami”, „Walc” i „Frajda”.

Debiutancki album „Mi” z 2018 roku pojawił się w najważniejszych zestawieniach płyt roku, a media, wbrew samej muzyce, pisały o najgłośniejszym debiucie ostatnich lat. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza Trójki i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, regularnie wyprzedając trasy klubowe oraz pojawiło się na największych scenach w kraju i za granicą: m.in. Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Trojka.PolskieRadio/

www: https://www.polskieradio.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.