[PREMIERA] Janusz Radek & The Ants „Gdybyś była”

     Najnowszy singiel Janusza Radka już jest i możemy o nim opowiedzieć kilka znaczących słów. Utwór pochodzi z ostatniego albumu Janusza Radka & The AntsPopołudniowe Przejażdżki”,który powstał we współpracy z Leszkiem Biolikiem i odkrywa nową twarz artysty.


Sam artysta na temat utworu wypowiada sie w następujących słowach:


 

Zawsze lubię słuchać wieloznacznych tekstów, nieoczywistych. Sam bawię się taką figurą w tekście GDYBYŚ BYŁA ……. .To podwójna relacja między człowiekiem i Bogiem a kobietą i mężczyzną. Faceci oddają kobietom swoje prerogatywy, w imię wolności od stereotypów tracą męskość. Stają się słabi i nieatrakcyjni. Odwrotność ról On prosi o akceptację, o zachwyt i blask, którego się pozbawił. Gdyby Bóg, mógł kobietą być. Pewnie jest, jak w filmie Dogma gdzie Alanis Morissette gra Boga i jest w tej niemej roli piękna. Piękny Bóg, dobry i budzący radość, nie trwogę. Kobiety stają się Bogami bo faceci coraz częściej się do nich odwołują, zresztą nasza galaktyka ma postać kobiety.


       Mówiąc szczerze są to słowa trafiające w samo sedno, są spójne z naszym odbiorem. Utwór jest swego rodzaju pochwałą dla kobiet w dzisiejszym świecie, ale też  zwraca uwzględnia drugą Janusz-Radekstronę tych działań.  Uzmysławia to jak bardzo władcze i potężne w swoich działaniach
stąałyśmy się. Niestety skutkuje to utratą typowej męskości u brzydszej połowy populacji. Prawdą jest bowiem, że dzisiejsi mężczyźni stali się bardziej zniewieściali i dużo częściej zamieniają się rolami ze swoimi partnerkami. Jest to jednak całkowitą normą, bo jak wiadomo równowaga musi być wszędzie. Pomimo tego nieco smutnego faktu zawartego w tekście śmiało możemy stwierdzić, że jest to piosenka z tych, które w ciężkich dniach zdecydowanie podbudują nas i poprawią samopoczucie. W Nas siła drogie Panie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *