Project Tinkertown -„Powstał By inspirować i wzbudzać twórczego ducha”

Project Tinkertown to autorski projekt perkusisty Radka Pilarza, który powstał by inspirować i wzbudzać twórczego ducha. W niedziele (04.09.2016) odbyła się premiera klipu promującego projekt Tinkertown.

IMG_0718

Radek swoją przygodę z muzyką zaczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Namysłowie. Jest zawodowym muzykiem, który ukończył Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie na kierunku perkusja jazz. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, gra w zespołach, prowadzi warsztaty muzyczne i udziela się sesyjnie.FullSizeRender

Jest to mój autorski projekt muzyczny, który zawsze chciałem zrealizować i pokazać iż bycie perkusistą to
nie tylko bezmyślne granie na bębnach lecz także pisanie i tworzenie dobrej muzyki. – opowiada Radek – Napisałem już około 18 piosenek. Wszystkie partie poszczególnych instrumentów nagrywam zupełnie sam, korzystając z możliwości technologii. W głowie mam pełen koncept tego przedsięwzięcia włącznie z nazwą, tytułem płyty, czy szatą graficzną. Powstał już kanał na YouTube i powstanie też strona na fb, instagram itd. Chciałbym każdy kolejny numer nagrywać z innym artystą, choć zdaję sobie sprawę, że będzie to trudne do zrealizowania, ponieważ wszystko finansuje sam.

Mam już siedmiu artystów (tj. STAFF, NATALIA PODWIN, KAMIL BEDNAREK, GABRIELA MACHEJ, GRIZZLEE – KAMIL RACIBORSKI, MONIKA BICZYSKO, PAWEŁ KINDER – BONGOSTAN), którzy potwierdzili chęć współpracy i są w trakcie procesu twórczego swoich partii. Kolejni są na etapie ustalania szczegółów. Chcę ruszyć jak najszybciej ale nie ukrywam, że nakłady finansowe mają tutaj ogromne znaczenie.

Pierwszy singiel „Na Siłę” do którego zaśpiewali młodzi artyści występujący na scenach całego kraju – Natalia Podwin, finalistka The Voice of Poland oraz Staff, na co dzień występujący z Kamilem Bednarkiem. Projekt to muzyczna wizualizacja pomysłu zrodzonego podczas prywatnej podróży do odległej Canady.


Zajrzyj tu:

Sklep Muzykoholicy: https://muzykoholicy.teetres.com/

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *