Projekt Bisz/Radex z klipem do singla „Nie obrażaj się”

„Nie obrażaj się” to singiel promujący album „Wilczy humor”, czyli kreatywną i pełną ironii podroż po różnych gatunkach i konwencjach. 


Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte przez fanów, a także docenione przez krytykę (na przykład „Płyta Roku” według TVP Kultura czy nominacja do Fryderyka w kategorii „Album Roku Hip-Hop”). Płyta dotarła do trzeciego miejsca listy Olis – najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Zespół zagrał na gali Fryderyków oraz na Opene’erze i Męskim Graniu, docierając z powodzeniem do szerokich mas odbiorców.


Projekt Bisz/Radex tworzą lider formacji Pustki, Radek Łukasiewicz oraz uznany bydgoski raper, BISZ. Do wykonywania albumu na koncertach został powołany specjalny skład, w którym biorą udział pianista jazzowy Jacek Kita, (między innymi Levity, incarNations) oraz perkusista młodego pokolenia Aleksander Orłowski (Magnificent Muttley, Smolik / Kev Fox).„Nie obrażaj się” to utwór, od którego się wszystko zaczęło – wspomina Radex Łukasiewicz. – To był pierwszy bit, jaki zrobiłem i podskórnie czułem, że nie nadaje się na „normalną” piosenkę, wysłałem go Biszowi i od razu odpowiedział, że go rezerwuje. Po czym napisał tekst o problemach codzienności, w którym brzmi, jakby rozmawiał ze swoją żoną. Kilka miesięcy później umówiliśmy się na nagranie całej płyty. Tak powstał „Wilczy humor”, który zamykamy klamrą teledysku i wydania na winylu.


Razem z singlem „Nie obrażaj się” i ilustrującym go klipem swoją premierę ma album „Wilczy humor” w wersji winylowej.


Nagrania można słuchać i pobierać z legalnych źródeł na: http://smarturl.it/NieObrazajSie.


Najbliższe koncerty:
30 listopada 2017 / Warszawa / Grizzly Gin Bar
3 grudnia 2017 / Kraków / klub Zaścianek


Zajrzyj po więcej:

Bisz/Radex na Facebooku


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.