Projekt LASY przedstawia klip do singla „Little Giant” i zapowiada płytę

19 października br. odbył się debiut projektu LASY. Tego bowiem dnia do Internetu trafił teledysk do singla „Little Giant”, zapowiadającego płytę o tym samym tytule. Premierę krążka zaplanowano na 8 listopada 2017 roku.


LASY projekt muzyczny z Trójmiasta, którego twórcą jest Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz), laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję album „BANG!” Reni Jusis. W swojej karierze supportował wielu wykonawców, na przykład Nosaj ThingSquarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach, między innymi Open’er i Selector. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński), muzyk współpracujący z takimi artystami, jak Tymon Tymański, MaJLo, Coldair. Stendek z Jackiem tworzą ponadto skład koncertowy wspomnianej już Reni Jusis.Projekt LASY stanowi próbę znalezienia mostu łączącego tworzenie muzyki z doświadczaniem natury. Nazwa LASY nie jest przypadkowa, ujawnia ona autentyczną miłość artystów do lasów. Jak również okazja do stworzenia muzyki nowoczesnej, a zarazem osobistej i emocjonalnej – zdradza Stendek.


19 października ukazał się klip do utworu „Little Giant”, który zapowiada album o tym samym tytule, który ujrzy światło dzienne listopada 2017 roku. Za obraz do pierwszego singla odpowiada Maciej Dydyński. „Little Giant” to eklektyczny album czerpiący inspiracje z takich gatunków, jak IDM, techno, ambient i bass. Płyta jest również bardzo emocjonalna i intymna. Album urozmaicają utwory z gościnnym udziałem wokalistów: Lari Lu i MaJLo, pojawiający się także podczas premierowych koncertów LASÓW. Wydawnictwo będzie dostępne we wszystkich serwisach streamingowych oraz do pobrania za darmo ze strony Bandcamp – kontynuuje muzyk.


Zajrzyj po więcej:
LASY na Facebooku
LASY na Instagramie


fot. Maciej Dydyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.