„Prometeusz”, czyli nowy singiel KOLOROFONII

„Prometeusz” to nowy singiel od projektu KOLOROFONIA, która, jak co roku, w okresie, kiedy większość wesoło świętuje Halloween, wypuszcza utwór, skłaniający bardziej do refleksji niż do zabawy. Tak było z kawałkiem „Ulga” pochodzącym z debiutanckiej płyty oraz z opublikowanym rok później nagraniem „Wszyscy jesteśmy tu na chwilę”.


W podobnym klimacie utrzymany został i najnowszy numer, muzycznie najlepszy z nich wszystkich. Tytułowy „Prometeusz” stanowi zaledwie luźną paralelę tej postaci, gdyż wbrew temu, czego można by się spodziewać, treść oscyluje wokół raczej przyziemnych kwestii. Trzeba przyznać jednak, że analogię tę dość trafnie puentuje refren. Jego geneza, jak mówi sam autor, pochodzi od roboczej nazwy sesji utworu, w finale okazującej się też najtrafniejszą z propozycji.


„Prometeusz” zapowiada mające się ukazać niebawem nowe wydawnictwo KOLOROFONII. Jego zwiastunami są także single „Mamy Soundsystem” i „Zmiany”.Pomysłodawcą projektu KOLOROFONIA jest Michał „Kolo” Kisielewski, raper i autor tekstów, oraz Albert „Tonton Al” Toruński, odpowiedzialny za stronę muzyczną przedsięwzięcia. Ów duet ma na swoim koncie debiutancki album „Podziemny kanał, co prowadzi na wolność”, który ukazał się latem 2015 roku oraz EP „2K16” wydaną rok później. Oba krążki, choć wydane niezależnie, są ogólnodostępne cyfrowo i fizycznie.


Zajrzyj po więcej:

KOLOROFONIA na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.