Protest-song od warszawskiego LORIEN

Pochodzący z płyty „Sny moje” utwór „Stop wojnie” jest protest songiem skierowanym przeciwko przemocy, terroryzmowi i krwawym dyktaturom.

Wszelkie drastyczne obrazy wykorzystane w klipie mają za zadanie uświadomić, jak wielka jest dziś skala tych zjawisk, i pokazać, jak niszczycielską moc ma wojna. Wybór dnia premiery (rocznica wybuchu stanu wojennego) był jak najbardziej celowym zabiegiem.

„Stop Wojnie”: 

Lorien to zespół znany koneserom mrocznego rocka za sprawą aktywnej działalności w latach 1995-2005. Grupa regularnie wówczas koncertowała i występowała na festiwalach. Jej nagrania obecne były w radiu i telewizji, a pozytywne recenzje dwóch pierwszych płyt („Lothlorien”, 1998 i „Czarny Kwiat Lotosu”, 2002) znalazły się w wielu portalach i czasopismach muzycznych.

Po ośmiu latach przerwy Lorien wznowił działalność i ze świeżą energią przystąpił do pracy nad nowym materiałem. W dzisiejszych muzycznych rozwiązaniach muzycy LORIEN sięgają nie tylko do gotyckich korzeni. Wśród inspiracji muzycznych wymieniają zespoły reprezentujące bardzo różne gatunki (m.in . Dead Can Dance, Tricky, Faith No More), a ich twórczość to szeroko pojęty rock alternatywny, w którym pobrzmiewają echa trip hopu, metalu, folku i muzyki orientalnej. Całości dopełniają niezwykle klimatyczne teksty Ingi Habiby, w których przeplatają się zarówno wątki o charakterze ogólnym (religia, kultura, relacje międzyludzkie), jak i te o charakterze osobistym.

Ostatnie lata działalności upłynęły pod znakiem świetnie przyjętych koncertów (bardzo dobra recenzja jednego z występów w czasopiśmie „Teraz Rock”) granych wspólnie między innymi z zespołami: Opozycja, Batalion d’Amour, Artosis czy Pornografia.


http://lorienband.pl

http://facebook.com/lorien2013

https://www.instagram.com/lorienband.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.