Przeboje Marii Koterbskiej studiu piosenki teatru polskiego radia

W najbliższą sobotę 22 lutego w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbędzie się drugi w tym roku koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterką wieczoru będzie legendarna wokalistka Maria Koterbska, której przeboje zaśpiewają młodzi wokaliści i aktorzy. Początek wydarzenia pt. „Do grającej szafy grosik wrzuć” o godz. 21.05. Zaproszenia dla słuchaczy i transmisja na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie koncertu wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Katarzyna Golecka, Adrianna Kućmierz, Paulina Sobiś, Judyta Wenda i Martyna Zygadło. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (reżyser i autor scenariusza) wybrali repertuar złożony z najważniejszych przebojów Marii Koterbskiej (ur. 1924) – piosenkarki popularnej szczególnie w latach 50. i 60. XX w. Miała ona w swoim repertuarze takie niezapomniane przeboje, jak m.in. „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Karuzela”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Parasolki”, „Wrocławska piosenka” i „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

To będzie spotkanie z marzeniami i z przeszłością – mówi dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Zdaniem Marii Szabłowskiej z radiowej Jedynki wpływ Marii Koterbskiej na polską muzykę rozrywkową do dziś nie jest doceniany. – Myślę, że tym koncertem sprawimy Pani Marii ogromną przyjemność.

Polskie Radio zawsze prezentowało piosenki Marii Koterbskiej. Bardzo o to dbaliśmy – dodaje Janusz Kukuła. Jego zdaniem trudno sobie wyobrazić polską kulturę bez twórczości Marii Koterbskiej.


Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohaterki wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi Jobers. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

Początek koncertu w sobotę 22 lutego o godz. 21.05. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.


Zajrzyj po więcej:

www: https://www.polskieradio.pl/7,Jedynka