„Przebudzenie” od Ani Rusowicz – gościnnie Paulina Przybysz

„Przebudzenie” to trzeci i zarazem tytułowy singiel z ostatniej płyty Ani Rusowicz.


Piosenka jest swego rodzaju hymnem nawołującym do przebudzenia ludzkiej  świadomości, wobec aktualnych wydarzeń na świecie. Utwór powstał z myślą o ratowaniu naszej planety, ale też nawołuje do powrotu ludzi do świata natury i życia zgodnego z nią tak jak robili to hipisi czy Indianie.

„Przebudzenie” jest również przestrogą dla ludzkości, która jeśli się nie dostosuje do reguł przyrody wyginie niszcząc przedtem całą planetę…

W piosence Anię, wokalnie wspiera Paulina Przybysz.„Przebudzenie” to najnowsza długo wyczekiwana płyta Ani Rusowicz. Artystka tym razem swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami m.in do Nowego Orleanu nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym klasycznym smakiem lat 60-tych i 70-tych. Tym razem w nagraniach uczestniczyły instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo – funkowo – rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy Otisa Roedinga. Na płytę Ania zaprosiła również Paulinę Przybysz, która napisała tekst do piosenki „Voodoo”,  a tekst do utworu „Baba” napisała Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic.

Płyta utrzymana jest w klimacie rockandrollowo/funkowo/bluesowym, co ciekawe nie nagraliśmy żadnej ballady. Jak zawsze jest to sentymentalna podróż do lat 60/70tych, które będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi, żyjącemu zgodnie z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.