Przedpremierowy odsłuch płyty „Miód i dym” Anity Lipnickiej w Studio U22

W środę, 15 listopada br., w Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Piątków z Nową Muzyką”. Tym razem gwiazdą wieczoru była Anita Lipnicka, jedna z najbardziej cenionych polskich wokalistek. Artystka zaprezentowała materiał ze swojego najnowszego wydawnictwa, „Miód i dym”, nagranego z udziałem zespołu The Hats.


Szósta płyta w solowym dorobku Anity Lipnickiej zawiera czternaście piosenek, w tym single „Ptasiek” oraz „Z miasta”, do większości których teksty i muzykę napisała sama piosenkarka. Znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy utwory autorstwa Johna Portera. Album ukazał się oficjalnie 17 listopada 2017 roku.


Spotkanie w Studio U22 zostało podzielone została na dwie części, a rozmowę z artystką poprowadził Piotr Metz z radiowej Trójki. Anita Lipnicka opowiedziała powstawaniu albumu „Miód i dym” w otoczeniu przyrody i natury, podczas spontanicznych wyjazdów z grupą The Hats nad jezioro w Górach Sowich. Wokalistka wspomniała również o poszukiwaniu natchnienia, przekonując zgromadzonych w Studio U22 gości, jak Leonard Cohen nieustannie inspiruje ją do wyrażania siebie poprzez muzykę i słowo. W trakcie wywiadu zaprezentowano także sześć nagrań znajdujących się na najnowszym wydawnictwie Lipnickiej, w tym przedpremierowo klip do utworu „Raj”.


Druga część spotkania dotyczyła aspektów technicznych. Arek Szweda (SVEDA AUDIO) i Łukasz Fikus (LAMPIZATOR) opowiedzieli o najwyższej klasy sprzęcie, który zapewnili na ten wyjątkowy wieczór. Z kolei Piotr Metz i Anita Lipnicka rozmawiali z Łukaszem Olejarczykiem, pytanym o realizację dźwięku oraz produkcję albumu „Miód i dym”. Po części oficjalnej Anita Lipnicka założyła podpis na ścianie Studia U22 oraz zrobiła pamiątkowe zdjęcia. Atmosferę umilił partner spotkania, Wyborowa Pernod Ricard, sewrujący drinki na bazie nowego whisky typu single malt pod znakiem Ballantine’s.


 


Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej. Jej celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki, minutę po północy czasu lokalnego. Dotyczy to internetowych serwisów muzycznych i sklepów tradycyjnych.


ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle wydarzeń pod hasłem „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.


Zajrzyj po więcej:

Anita Lipnicka na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.