Przedpremierowy odsłuch płyty „Prosta historia” w Studio U22

W miniony czwartek, tj. 26 października br., zaproszeni do Studia U22 goście zapoznali się z debiutanckim wydawnictwem Idy, na dzień przed jego oficjalną premierą. W trakcie wieczoru miał miejsce odsłuch całego albumu oraz minikoncert, podczas którego wokalistka i zespół wykonali cztery utwory.


Spotkanie rozpoczęło się od występu. Ida zaprezentowała przedpremierowo kilka piosenek z krążka. Druga część spotkania rozpoczęła się od wywiadu przeprowadzanego przez Macieja Muraszkę – kompozytora, aranżera, współproducenta płyty. Uczestnicy wydarzenia zgromadzeni w U22 dowiedzieli się, w jakich okolicznościach powstawał materiał i czym inspirowała się Ida.


Jak informuje wydawca, album „Prosta historia” to przepełniona emocjami muzyczna podróż z pogranicza alternatywy, folku i akustycznego popu. Jedenaście autorskich kompozycji doskonale odzwierciedla charakter Idy. Melancholia i nieskomplikowane melodie przeplatają się z rytmem i energią, tworząc kompilację różnorodną, ale i bezpretensjonalną. W produkcji Idę wspomagał Maciej Muraszko, odpowiedzialny za sukces ostatnich płyt Stanisławy Celińskiej, znany z projektów Psychodancing/Maciej Maleńczuk, producent nowego albumu Maryli Rodowicz„Prosta historia” stanowi szczery i prawdziwy zestaw nagrań, przeznaczony dla słuchaczy oczekujących od muzyki czegoś więcej.Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jej celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.


ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle pod nazwą „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w owo przedsięwzięcie, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom i początkującym artystom.


Zajrzyj po więcej:

Ida na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.