Przewrotny „FIGLARZ BUGI” zapowiada nowy album Huntera

Już 8 marca, mocno oczekiwana przez fanów, premiera nowego albumu Huntera – Arachne. Zapraszamy do obejrzenia klipu do drugiego singla promującego album!


Inspirowany, z przymrużeniem oka, komiksem Janusza Christy – „Kajko i Kokosz w krainie Borostworów”. Jest także w pewnym sensie studium osobowości ludzkiej, a także luźno nawiązuje do nas samych… ponieważ życie ma wiele kolorów, a pomiędzy czernią i bielą istnieją także odcienie szarości.


 


Na płycie “Arachne” zabierzemy Was w surrealistyczną podróż do pewnego sekretnego miejsca i poprowadzimy w najgłębsze jego zakamarki. Miejsca zawieszonego pomiędzy niebem a piekłem, będącego jednak odbiciem rzeczywistości, w której żyjemy. Fascynującego i przerażającego zarazem, ponieważ znajdziecie tam miłość i nienawiść, krzyk i szepty, dobro i zło. Utkanego z dźwięków i słów, metaforycznych postaci i reminiscencji. Bytów realnych i wielowymiarowych. Zabawnych i strasznych. Postaci anielskich i prawdziwych potworów. Do miejsca nadziei i bezlitosnego jej braku. Gdzie sen przeplata się z jawą a strach niezmiennie wyciąga ku nam swoje szpony. Zawsze gotowy. Zawsze blisko. Zabierzemy Was w podróż w głąb siebie…


Oto daty i miejsca koncertów:

07.03 – Bydgoszcz – Estrada

08.03 – Szczecin – Delta

09.03 – Poznań – U Bazyla

10.03 – Gdynia – Ucho

14.03 – Przemyśl – Fort XXII

15.03 – Rzeszów – Pod Palmą

16.03 – Wrocław – Stary Klasztor

17.03 – Kielce – Garaż

21.03 – Gomunice – Bogart

22.03 – Bielsko-Biała – RudeBoy

23.03 – Zabrze – CK Wiatrak

24.03 – Kraków – ZetPeTe

28.03 – Lublin – Graffiti

29.03 – Warszawa – Progresja

30.03 – Białystok – Zmiana Klimatu

31.03 – Olsztyn – Andergrant


Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu, z wplecionymi elementami muzyki klasycznej i filmowej. W ciągu 33 lat istnienia zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe. Zespół kieruje swoje dźwięki i słowa przeciw wojnie, przemocy, nietolerancji i głupocie. Wydawnictwa Huntera zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych), a albumy „Królestwo” i „Imperium” zyskały statusy złotych płyt. Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, wieloznaczność, metafory, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i ilustrujący muzykę i słowa show podczas koncertów.


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube

Podziel się swoją opinią ;)