Przybysz z kosmosu w sopockiej Mewie Towarzyskiej

Dnia 16 grudnia, do Sopotu zawitał „Przybysz z kosmosu”. Klub muzyczny „Mewa Towarzyska” gościł tego dnia Paulinę Przybysz wraz z zespołem. Ten koncert promujący trzecią płytę artystki był jednym z pierwszych na trasie. To, co się wydarzyło w Sopocie, przerosło wszystkie nasze oczekiwania.

Paulina Przybysz balansuje pomiędzy skrajnymi gatunkami muzycznymi. Połączenie jazzu oraz hip hopu z szczyptą orientalnych dźwięków jest odważną kompozycją – ale jak bardzo trafną! Kontrast muzyczny został również odzwierciedlony przez artystkę w ubiorze. Klasyczna koszula w biało-czarne pasy w zestawieniu z dresowymi spodniami, stanowiła spójną dysharmonię.
Sopocki koncert był bardzo intymny, energetyczny i pełen niespodzianek. Niewielka ilość światła, klimatyczny wystrój klubu oraz artyści na wyciągnięcie ręki napełniły publiczność niepodrabialną energią. Do tego wszystkiego artystka sypała żartobliwymi komentarzami jak z rękawa, co dodatkowo rozluźniło widownię i budziło do coraz odważniejszych komentarzy.
Mogliśmy usłyszeć w mewie towarzyskiej takie utwory, jak Drewno, Pirx, Papadamy oraz dobrze wszystkim znany utwór – Strzał z body. 


Od samego początku koncertu wokalistka oddała się w stu procentach muzyce. Można zauważyć, że Paulina Przybysz dobrze czuje się na scenie z swoim zespołem i rozumie się z nim bez słów. Ich ruchy sceniczne stworzyły jedność z muzyką i stanowiły widok przyjazny dla oka. Tłum szybko dołączył do tego muzycznego aktu, poprzez taneczne szaleństwa i okrzyki.
Pod koniec koncertu Anna Patrini (była członkini zespołu Skinny Patrini) zaskoczyła wszystkich swoim tanecznym występem. Paulina Przybysz dostrzegła ją w tłumie i zaproponowała, by zatańczyła na oczach wszystkich na głośnikach przed sceną. Przez kilka chwil byliśmy świadkami niezapomnianego show. Patrini komentuje koncert:

Paulina jest jedną z osób z tego realnego świata, które pojawiają się w moich snach. Niedawno miałam piękny sen, w którym śpiewała specjalnie dla mnie. Uwielbiam jej przepiękny wokal, więc cieszę się że mogłam ją usłyszeć w realu w Sopocie. 


Trójmiasto z pewnością jest wyjątkowym miejscem dla artystki. To właśnie w gdańskim Wrzeszczu został nakręcony teledysk do utworu Pirx, który jest drugim singlem z albumu Chodź Tu. Paulina Przybyskomentuje występ i publiczność z Sopotu:

Jakiś hardcore! sopocka publiczność w mewie Bardzo rozumie muzykę. wydaje mi się, że oni wiedzą po co przychodzą, wyklaskują rytmy oraz reagują na mój monolog, który nie raz bywa bez sensu.

nie no – zajebiście!

Koncert w Trójmieście jest jednym w pierwszych występów na trasie. Jest jeszcze kilka okazji, by przekonać się samemu, o czym piszemy. Z pewnością są to jedne z tych koncertów, które trzeba przeżyć! W najbliższym czasie można usłyszeć Paulinę Przybysz na żywo w Łodzi, Białymstoku, Toruniu, Szczecinie i Rzeszowie. Nie zastanawiajcie się dwa razy, jeśli chodzi o kupno biletu. Energia, która wypełnia nas po koncercie, jest bezcenna! Paulina Przybysz na Facebooku

Najnowszy album na Spotify

Mewa Towarzyska na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.