„Pytam”, czyli oniryczny teledysk Chilli Crew

Dzisiaj, tj. 17 października, swoją premierę ma najnowszy klip Chilli Crew, zapowiadający debiutancki krążek grupy, zatytułowany „a Ty”. Senny i metaforyczny charakter teledysku zrealizowanego do utworu „Pytam” ma odnosić się do poszukiwania i konfrontacji ze sobą. Album „a Ty” ukaże się 7 listopada.


Często w pracy twórczej intuicyjnie podążamy za pewnymi emocjami, które mają różny finalny skutek – mówi Kuba Qbass Wojciechowski, basista i producent Chilli Crew. – Tak jak we śnie intuicyjnie wchodzimy w historię, która nam się ukazuje. Tak też było w przypadku tworzenia utworu „Pytam” i teledysku do niego. Kadry, kolory, intymność, uchwycone w tym klipie, idealnie korelują z naszym albumem, dlatego też ta stylistyka stała się motywem przewodnim naszego krążka „a Ty” – kontynuuje muzyk.Utwór opowiada o rzeczywistości sennej – komentuje Martyna Baranowska, wokalistka Chilli Crew. – O tym, że czasami sny mogą powiedzieć dużo o nas samych, pogłębić naszą samoświadomość. Podczas snu mamy okazję skonfrontować się z samym sobą i być może dzięki temu troszkę lepiej się poznać, choć to niełatwa sztuka, bo język symboliczny nie jest prosty. Wydaje mi się, że obrazek świetnie współgra z treścią utworu. W końcu jesteśmy mikrokosmosem – dodaje.


Poprzednim singlem promującym nadchodzącą płytę „a Ty” był utwór „Prośba”.


Album „a Ty” swoją premierę będzie miał 7 listopada. Produkcją krążka zajął się Kuba Qbass Wojciechowski, który wraz z realizatorem Szymonem Orchowskim odpowiada za ostateczne brzmienie zespołu. Płyta została nagrana w studio Fonoplastykon Marcina Borsa oraz w studio Wojciechowskiego. Wydawnictwo „a Ty” ukaże się nakładem Catch Them Live, a promowane będzie podczas trasy koncertowej „a Ty Tour”.


Sprawdźcie, gdzie wystąpi Chilli Crew  w ramach „a Ty Tour 2017”:

11-XI / Sulęcin
12-XI / Żary
16-XI / Wrocław
17-XI / Świdnica
23-XI / Gdańsk
24-XI / Toruń
25-XI / Jarocin
26-XI / Jawor
30-XI / Warszawa
01-XII / Płock
02-XII / Ostrów Wielkopolski
03-XII / Brzeg
15-XII / TBA
16-XII / Gorzów Wielkopolski
29-XII / Szamotuły


Chilli Crew istnieje od 2012 roku. Muzycy współpracowali z takimi artystami, jak Kamil Bednarek, Percival, Exodus 15, Gaga Zielone Żabki, Capleton (JAM), Stephen Newland (JAM), Mesajah, Dean Fraser (JAM)Bethel czy Hetane. „A Ty” będzie pierwszym oficjalnym albumem długogrającym Chilli Crew. Póki co, formacja ma na koncie singiel „Easy To Say”, EP-kę „Miłości” oraz udział w składankach „Our Roots Are Here”, „Ladies & the City” i „Our Roots Are Here 2”.


Zajrzyj po więcej:

Chilli Crew na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.