Radiohead – Everything In Its Right Place- koncert Bartka Wąsika w Królikarni i online

Zapraszamy na drugi koncert Bartka Wąsika w ramach cyklu „Pianokrąg” w warszawskiej Królikarni, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 lipca 2020 o godz. 18:00.

Podczas koncertu w Sali Rotundowej zabrzmią piosenki Radiohead, które powstały w różnych okresach twórczości zespołu. Będzie to premiera autorskich aranżacji Bartka Wąsika w wersji na fortepian solo. Wybór nie będzie przypadkowy – pianista wybrał te utwory, które są najbliższe jego wrażliwości i które swoim charakterem będą wpisywały się w kontemplacyjny charakter letniego cyklu koncertów w Królikarni.

Będzie to trudne zadanie – ukazanie złożoności piosenek Radiohead za pomocą tylko jednego instrumentu. Chodzi o wytworzenie kameralnej atmosfery i przysłuchanie się tym utworom, bez wielopoziomowych warstw brzmieniowych, za pomocą minimalnych środków.
Bartek Wąsik będzie chce podejść do nich jak do klasycznych miniatur fortepianowych. Tu nie chodzi o udawanie brzmienia kilkuosobowego zespołu, ale o intymną i pełną ekspresji wypowiedź, z wykorzystaniem jednego instrumentu.

Pianista tym razem pokaże się nie tylko w roli wykonawcy, ale też jako autor aranżacji. Efekt może być zaskakujący, choć to nie pierwszy raz kiedy Bartek Wąsik zaprezentuje światu swoje interpretacje znanych piosenek w nieoczywisty sposób – najlepszym tego przykładem jest jego projekt Nowa Warszawa, w którym stworzył niezapomniane wersje znanych piosenek o Warszawie, w zupełnie przewrotnym kontekście, co zostało entuzjastycznie przyjęte zarówno przez krytyków i publiczność.


Pianokrąg – to nowy cykl koncertów na mapie Warszawy, którego pomysłodawcą jest Bartek Wąsik, jeden z czołowych i wszechstronnych polskich pianistów. Aranżer, kompozytor, laureat międzynarodowych konkursów i nagród pozamuzycznych m. in. Paszportu Polityki, nagrody fonograficznej Fryderyk, Gwarancji Kultury, czy Wdechów, mający na swoim koncie wiele artystycznych dokonań od lat przykuwających uwagę publiczności i krytyków.

Specyfika otoczenia pałacu w Królikarni daje możliwość nagłośnienia samego miejsca koncertu, co umożliwi publiczności wysłuchanie koncertów na żywo spacerując po parku, siedząc lub leżąc na trawie, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpiecznego dystansu społecznego i bezpośredniego kontaktu z Artystą.

Z koncertu na stronie FINY (https://www.facebook.com/finawalbrzyska/) realizowana będzie transmisja na żywo.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/finawalbrzyska/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.