Raz Dwa Trzy – mocny akcent na zakończenie wakacji z Letnią Sceną SFERY!

Ostatni wakacyjny koncert w ramach cyklu Letnia Scena SFERY uświetnił  25 sierpnia zespół RAZ DWA TRZY. Znakiem rozpoznawczym muzyków jest bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania oraz skromność i prostolinijność w kontaktach z widownią. Obok własnych utworów słyną z niezapomnianych interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego. Niepowtarzalne senne bosanowy, kojące rytmy reggae, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu to idealny sposób na zakończenie wakacji!

Raz Dwa Trzy od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. W tym roku zespół świętuje Jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z tej okazji dobrze znane utwory przygotował w nowych aranżacjach, zapraszając do współpracy także artystów nowego pokolenia, jak Marika czy Ania Rusowicz.


Mojej ulubionej piosenki tego zespołu –  „Trudno nie wierzyć w nic” możecie posłuchać poniżej:


O swoich koncertach, w wywiadzie dla Onetu ze stycznia tego roku, Adam Nowak opowiadał:

My improwizujemy na koncertach od zawsze. Te pierwotne wersje naszych piosenek z czasem przestały być dla nas atrakcyjne. Kiedyś byliśmy innymi ludźmi, teraz jesteśmy innymi, nabraliśmy wprawy w kwestii wykonawstwa, chcemy się więc opierać rutynie (… ) Te świeże aranżacje mają zbawienny wpływ na nasze koncerty. Często zdarza się, że ktoś potem przychodzi za kulisy i mówi, że nie znał danej piosenki – a okazuje się, że znał, tylko tak ją mocno zmodyfikowaliśmy”.

Karierę zaczynali na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, ale swoje kolejne koncerty zagrali już m.in. w Jarocinie. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Artysta nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu.

Są twórcami i równie dobrymi interpretatorami. Nowe aranżacje tekstów Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Raz Dwa Trzy to jedne z najpiękniejszych i najtrafniejszych spośród dostępnych. Wielokrotnie nominowani i nagradzani w prestiżowych konkursach muzycznych, a ich albumy niejednokrotnie pokrywały się złotem i platyną.

Czym jest Letnia Scena Sfery?

Plac Bolka i Lolka przy galerii SFERA, już od 8 lat w każdy piątek wakacji staje się muzycznym sercem Bielska. Darmowe, rozpoczynające się zawsze o 19.30, koncerty zarówno młodych, przebojem zdobywającym rynek show – biznesu gwiazd, jak i dobrze znanych i wyczekiwanych muzyków są świetnym początkiem każdego wakacyjnego weekendu. Do tej pory w ramach spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi: Voo Voo, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres czy Mezo.

Zajrzyj po więcej:

Raz Dwa Trzy na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.