Republika z 1998 i Męskie Granie 2010 – koncertowy weekend w Radiowej Trójce

Program 3 Polskiego Radia przypomni w najbliższy weekend dwa znakomite koncerty. W piątek 8 maja słuchacze będą mogli przenieść się do 2010 roku, by posłuchać Voo Voo, Maleńczuka, Apteki i innych świetnych artystów, którzy wzięli udział w pierwszej trasie Męskiego Grania. Dwa dni później, w niedzielę 10 maja, Trójka zafunduje swoim słuchaczom muzyczną podróż w czasie aż do 1998 roku, kiedy to w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej zagrała grupa Republika z Grzegorzem Ciechowskim na czele.

W najnowszym notowaniu Polskiego Topu Wszech Czasów radiowej Trójki, którego wyniki poznaliśmy 1 i 2 maja, najlepszą piosenką okazała się „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C. W najbliższą niedzielę 10 maja Program 3 Polskiego Radia przypomni słynny koncert, który grupa Grzegorza Ciechowskiego, czyli Republika, zagrała 6 grudnia 1998 roku w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.


Na scenie trójkowego studia Republika wystąpiła w składzie: Grzegorz Ciechowski, Sławomir Ciesielski, Zbigniew Krzywański i Leszek Biolik. Ten mikołajkowy koncert był pierwszym po długiej, kilkuletniej nieobecności zespołu – zarówno na scenie, jak i listach przebojów. Trójkowe spotkanie z publicznością i słuchaczami odbyło się niedługo po wydaniu płyty „Masakra” (1998). I to właśnie utwory z tego albumu znalazły się – obok największych przebojów grupy i solowych piosenek Obywatela G.C. – w repertuarze tamtego wieczoru. Koncert zapowiadał Piotr Kaczkowski, a zapis całego występu można znaleźć na płycie „Republika – Live 6.12.1998” z serii „Koncerty w Trójce”, wydanej nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
Początek koncertu w niedzielę 10 maja o godz. 19.05.


Radiowa Trójka towarzyszy trasie Męskiego Grania od samego początku, czyli przez dziesięć długich lat – w ubiegłym roku projekt ten obchodził swoje okrągłe urodziny. 11. edycja muzycznego cyklu, który w lipcu i sierpniu na scenach w kilku miastach gromadził najlepszych polskich artystów związanych z muzyką alternatywną, niestety nie odbędzie się w tym roku w stałej formule. Dlatego Program 3 Postanowił choć nieco zrekompensować słuchaczom i fanom niedosyt i przypomnieć jeden z koncertów, który odbył się w ramach inauguracyjnej trasy Męskiego Grania 2010. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. VooVoo, Maciej Maleńczuk, Apteka i Abradab. A wydana przez Polskie Radio płyta z zapisem wybranych występów została w kolejnym roku nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album roku – muzyka alternatywna.
Początek koncertu w piątek 8 maja o godz. 23.07.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Trojka.PolskieRadio/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.