[Recenzja] Clicks – ,,Glitch Machine”

CLICKS jest trzyosobową formacją łączącą EBM, electroclash i muzykę klubową. Debiutancki album po trzech latach pracy został wydany nakładem niemieckiej wytwórni Dependent Records. Składa się na niego dwanaście nagrań.

Za nazwą CLICKS stoi trzech muzyków: kr-lik (wokal, syntezatory, programowanie), TomTylor (syntezatory) oraz Łukasz Klaus (perkusja). Z każdym z nich dotychczas wiązała się inna muzyczna płaszczyzna. Pierwszych z nich, kr-lik jest twórcą electro-industrialnego Controlled Collapse, TomTylor znany jest z krakowskiej sceny electro i industrial, a Łukasza Klausa na pewno znają fani Cool Kids of Death czy Girl & Nervous Guy. Połączenie tych trzech płaszczyzn muzycznych złożyło się w powstanie elektryzującej mieszanki dźwięków.

Tym, co odróżnia „Glitch Machine” od innych wykonawców specjalizujących się w tym samym kręgu muzycznym jest różnorodność w brzmieniach. Clicks w swojej muzyce elektronicznej zahacza m.in. o brzmienia rockowe (dzieje się tak w „This is Jeopardy”). Trio bawi się dźwiękiem również w modulacji głosu – naturalniejszy jest w „A4n2”, bardziej zmodyfikowany w „Party Hard”, a jeszcze inny w „You’re Here to Stay”.

Premiera albumu zaplanowana jest na 22 stycznia. Warto dodać, że wytwórnia Dependent postanowiła wzbogacić nakład o limitowaną wersję 200 sztuk, z dodatkowym singlem i czterema pocztówkami. Nietrudno wnioskować, że „The Ultimate Glitch Machine” zostanie szybko wyprzedane, ponieważ słuchając już podstawowej wersji „Glitch Machine” trudno się nudzić…

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *