[Recenzja] Clicks – ,,Glitch Machine”

CLICKS jest trzyosobową formacją łączącą EBM, electroclash i muzykę klubową. Debiutancki album po trzech latach pracy został wydany nakładem niemieckiej wytwórni Dependent Records. Składa się na niego dwanaście nagrań.

Za nazwą CLICKS stoi trzech muzyków: kr-lik (wokal, syntezatory, programowanie), TomTylor (syntezatory) oraz Łukasz Klaus (perkusja). Z każdym z nich dotychczas wiązała się inna muzyczna płaszczyzna. Pierwszych z nich, kr-lik jest twórcą electro-industrialnego Controlled Collapse, TomTylor znany jest z krakowskiej sceny electro i industrial, a Łukasza Klausa na pewno znają fani Cool Kids of Death czy Girl & Nervous Guy. Połączenie tych trzech płaszczyzn muzycznych złożyło się w powstanie elektryzującej mieszanki dźwięków.

Tym, co odróżnia „Glitch Machine” od innych wykonawców specjalizujących się w tym samym kręgu muzycznym jest różnorodność w brzmieniach. Clicks w swojej muzyce elektronicznej zahacza m.in. o brzmienia rockowe (dzieje się tak w „This is Jeopardy”). Trio bawi się dźwiękiem również w modulacji głosu – naturalniejszy jest w „A4n2”, bardziej zmodyfikowany w „Party Hard”, a jeszcze inny w „You’re Here to Stay”.

Premiera albumu zaplanowana jest na 22 stycznia. Warto dodać, że wytwórnia Dependent postanowiła wzbogacić nakład o limitowaną wersję 200 sztuk, z dodatkowym singlem i czterema pocztówkami. Nietrudno wnioskować, że „The Ultimate Glitch Machine” zostanie szybko wyprzedane, ponieważ słuchając już podstawowej wersji „Glitch Machine” trudno się nudzić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *