[RECENZJA] Grzegorz Kloc – Idę po wodzie!

 

okladkagkideGrzegorz Kloc – „Idę po wodzie” – to już jego trzeci album solowy! Niewątpliwie znajdziesz tam utwory znane z poprzednich płyt, jak i zupełnie nowe. Premiera odbyła się zaledwie 12 lutego, a utworem promującym krążek jest „Naprawdę miłość”, do którego teledysk został nakręcony wraz z dziećmi niepełnosprawnymi w ośrodku z hipoterapią.

Tematyka, którą artysta porusza jest w Polsce jeszcze tematem tabu. Ta otoczka staje się niewidoczna dzisiaj dla większości ludzi jak i mediów. Materiał zarejestrowany na płycie, co ciekawe, pochodzi z kwietniowego koncertu, który miał miejsce rok temu. Nie wiem, czy podzielacie moje zdanie, ale uwielbiam nie metrażowe kawałki… Kiedy siadacie w fotelu, włączacie płytę i nie ma ona ograniczeń. Nie kończy się na 3 minutach, a dopiero zaczyna! Pokazuje piękną akustykę i instrumentację utworu, co jest równie ważne w odbiorze.

Można powiedzieć, że jest to pewne podsumowanie. To co było złe, ale i dobre. Dodatkiem jest utwór – ballada przy akompaniamencie fortepianu z wokalem Grzegorza. Jest niezwykle delikatny, wzruszający, a nawet powiedziałabym, że w pewnym stopniu intymny.

Radosną stroną jest chociażby utwór  – „Tęcza na niebie”. Tutaj usłyszycie improwizację i dużą dawkę szczęścia – widoczną zarówno w tekście, jak i muzyce. Pokazuje bardzo szczere emocje, również dzięki charakterze płyty. Ma inny klimat niż większość, nagranych w studiu.

Inną niespodzianką, jest już wcześniej znany utwór „Wszystko mam w Tobie”, który tym razem możemy usłyszeć w towarzystwie chóru prowadzonego przez Grzegorza Głucha.

Do kogo jest kierowana? Niewątpliwie – do wszystkich! Twierdzę tak : w każdej muzyce można odnaleźć radość, wzruszenie i wszystkie inne emocje. Także nie odrzucaj, póki nie posłuchasz.

Zachęcamy w takim razie wszystkich serdecznie do odsłuchania niesamowitej płyty Grzegorza Kloca!

Skład na płycie:
Grzegorz Kloc- wokal, gitara
Mirosław Hoduń – instrumanty klawiszowe, chórki
Kornel Popławski – gitara basowa, loopy
Konrad Zieliński – perkusja
Paweł Zaręba- gitara
Olga Pruszkowska-Kloc – skrzypce, wokal oraz goście

Zajrzyj: https://www.facebook.com/klocgrzegorz/

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *