[RECENZJA/KONKURS] ,,W świetle miast”, czyli rock na Horyzoncie

Słysząc słowo „miasto”, mam przed oczami zróżnicowane i tętniące życiem środowisko. Tu każdy znajdzie coś dla siebie: bez względu na to, czy szuka chwili wyciszenia, czy porcji energii. Płyta „W świetle miast” zespołu Horyzont całkiem nieźle wpisuje się w ten obraz.


Otwierające album „Fale” porywają odbiorcę i pozwalają mu popłynąć wraz z rozpędzającym się dźwiękiem gitar. W ten sposób docieramy do brzegu, gdzie czeka już na nas utwór „Odpowie czas”. Jest tu nieco spokojniej, ale wciąż dynamicznie i rockowo. „Tak to ja” charakteryzuje się melodyjnymi zwrotkami i zapadającym w pamięć refrenem. Romantyczne w przekazie i mocne w brzmieniu „Kiedy dzwonisz” to idealny kandydat na przebój radiowych list, podobnie jak singlowe „Płyń ze mną”.Jednym z moich faworytów są „Neony”, z refrenem nawiązującym do tytułu krążka i świetnie komponującym się z moją – słuchacza – wrażliwością. „Nie zabierze nikt” wprowadza odrobinę wolniejsze tempo i jakby nutę wyważonej melancholii. Zwłaszcza w porównaniu z sąsiadującym z ową piosenką energetycznym nagraniem „Całować każdy dzień”. Wyróżniający się lekko mrocznym intro „Ogień” stanowi ciekawe zestawienie z „Krzykiem” wracającym do bardziej lirycznych brzmień. „Zabieram Ciebie” i „Tyle dla nas” to wybuchowy duet zamykający płytę.Warstwa tekstowa została w całości stworzona przez wokalistę i gitarzystę Dariusza Orłowskiego, poruszającego tematykę na tyle uniwersalną, że łatwo odnaleźć w wersach cząstkę siebie i szczyptę własnych doświadczeń. Słowa korespondują z muzyką będącą – dosłownie – pracą zespołową Horyzontu. Kompozycje nie stronią od mocnego uderzenia, lecz wydają się równocześnie przystępne dla wszystkich, którzy sięgną po ten krążek. Zestaw dwunastu opowieści sprawia, iż wniosek – prosty, acz trafny – nasuwa się sam: „W świetle miast” naprawdę dobrze rockuje.


KONKURS!

Mamy dla Was trzy egzemplarze albumu „W świetle miast”. Wystarczy przesłać na adres muzykoholicy.com@gmail.com odpowiedź na pytanie konkursowe, w temacie maila wpisując „Horyzont – konkurs”. Na zgłoszenia czekamy do 21 czerwca, do godziny 23.59. Spośród poprawnych odpowiedzi wylosujemy trzy, których autorzy otrzymają wydawnictwo. Oto pytanie: Kiedy odbyła się premiera płyty „W świetle miast” ? Powodzenia!

KONKURS ZAKOŃCZONY! 

Płyty otrzymują: Paulina Chmiel, Piotr Utig oraz 11monika11@(…)pl. Prosimy o przesłanie na naszą skrzynkę mailową adresów do wysyłki :). Gratulujemy!


Zajrzyj po więcej:

Horyzont na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.