[RECENZJA] “Magia y Tresura”, czyli organiczne granie, okraszone akordeonem i sekcją dętą, świetny wokal i kapitalne teksty

Olaf Deriglasoff, to marka sama w sobie. Muzyk, który przez lata współpracował z takimi zespołami jak: Pudelsi, Homo Twist, czy kultową Apteką. Starszemu pokoleniu nie obca jest także kapela o przewrotnej nazwie Dzieci Kapitana Klossa, z którą muzyk występował w latach 80-tych na kultowym Jarocinie.


W 2016 roku Olaf Deriglasoff powołuje do życia swój Cyrk.

Występują w nim:
Olaf Deriglasoff – śpiew, banjo basowe, konferansjerka
Tomek Kasiuk – puzon, flugelhorn, akordeon, zaśpiewy i okrzyki
Grzegorz Pastuszka – helikon, zaśpiewy i okrzyki
Robert Kamalski – saksofon barytonowy, tenorowy, zaśpiewy i okrzyki
Grzegorz Wiencek – gitary, zaśpiewy i okrzyki
Robert Rasz – perkusja, zaśpiewy i okrzyki

Zespół powoli wgryza się w świadomość słuchaczy utworem “Hej panie!”, by w 2019 roku wydać album “Magia y tresura”.



Płyta naszpikowana jest różnymi stylami muzycznymi od mocnego rockowego pazura, po muzykę “chodnikową” i elementy… tango i swinga. Dacie wiarę?!

Cyrk Deriglasoff, to przede wszystkim organiczne granie, okraszone akordeonem i sekcją dętą, świetny wokal i kapitalne teksty.

Każda piosenka traktuje o czymś konkretnym. Mamy tu m.in. historię nieszczęśliwej miłości (“Ludzie mówią o mnie”), przemyślenia natury egzystencjalnej (“Pies mądrości”, “Trzymaj mnie mocno” – singiel promujący album), a także uzewnętrznienia ojca dwóch córek, który staje twarzą w twarz z potencjalnym zięciem (“Córki nie ma w domu”). Kim jest pewna Barbara? Co najbardziej frustruje muzyka, kiedy gra na koncercie? Wszystkiego dowiecie się podczas odsłuchu!



Olaf Deriglasoff doskonale sprawdza się tu także w roli wokalisty… bo kto, jak nie on, mógłby najlepiej zaśpiewać swoje liryki? Nie ma tu mowy o fałszu, każda emocja jest doskonale wyczuwalna i trafia tam, gdzie powinna – do serducha!

Płyta stanowi swoistą odskocznię od tego, co ukazuje się na naszym rynku w ostatnim czasie. Młode pokolenie może się uczyć na tej płycie. Jest tutaj zawarta lekcja, jak tworzyć błyskotliwe utwory, w skład których nie wchodzi nawet sekunda fałszu zarówno w dźwiękach jak i przekazie emocji.


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube