[RECENZJA] Reedycja płyty Video – Doskonale Wszystko Jedno!

videoNadszedł ten piękny czas, kiedy to mogę podzielić się swoimi wrażeniami po przesłuchaniu kolejnej polskiej nowości muzycznej. O jakiej płycie powiemy tym razem? Otóż, ten zespół chyba każdy Polak zna – a jak nie zna, to chociaż słyszał. Mowa tutaj o zespole Video. Band powstał już w 2007 roku, założony przez trójkę muzyków – Wojtka Łuszczykiewicza (obecnego wokalistę oraz autora większości tekstów), Tomka Luberta oraz Macieja Durczaka. Grają mieszankę popu, rocka, alternatywy oraz punku. Wyjściowa 6 to niezawodni: Wojtek Łuszczykiewicz,  Marek Yan Kisieliński, Paweł Stępień, Piotr Kowalewski, Bartek „Budyń” Szymański, Daniel Tyszkiewicz.

Już w 2015 roku miała miejsce premiera płyty Doskonale wszystko jedno, która spotkała się z wielkim uznaniem słuchaczy zespołu. Stąd też pomysł na reedycję, która zawiera nie tylko hity w nowych aranżacjach, ale i bonusowe utwory.

Płyta zawiera łącznie 16 piosenek. Znajdziecie na niej już wcześniej Wam znane dźwięki, chociażby Wszystko jedno, Na Okazję Lepszą, Synowie Matki Złej, Dobrze, Że Jesteś. Niekiedy miłym zjawiskiem jest również połączenie tekstów z dawką humoru. Na co jednak najbardziej zwróciłam uwagę, to właśnie dodatkowe utwory. Mam tu na myśli kompozycję Alay oraz Ktoś Nowy. To one moim zdaniem są najlepszą okładką tego krążka. Jestem z tych osób, które doszukują się wrażliwości w utworach, nie tylko w tekście, ale i kompozycji muzycznej. Pierwsza z nich jest nagrana w wersji fortepiano, a druga – big band instrumental. Nie znajdziemy w niej tekstu, a same dźwięki instrumentów. Nam, jako słuchaczom daje to powód do tego, aby samemu stworzyć własny obrazek. To, co myślisz to wpisujesz. Wydaje mi się być to symbolem pewnego zaufania do nas jako potencjalnych odbiorców.

Insajd – krótki tekst, jednak nie ubogi w muzykę! Dosyć wyróżnia się pośród innych utworów na płycie… Kolejnym przystankiem, nad którym chciałam się przez chwilę zatrzymać jest Fajter.  Piosenka mega wpadająca w ucho… posłuchasz raz, a później chodzi za Tobą cały dzień.

Reedycja jak i płyta wcześniejsza dopełniają się. Na to co nie odpowiedziała jedna, druga szuka odpowiedzi. Wśród nowości, usłyszeć możemy utwór, który powstał przy współpracy z Janem Borysewiczem – Ej!. Jak mówi sam Wojtek – ich szczeniackie marzenie zostało spełnione! A to chyba najważniejsze, prawda?

Jeśli chodzi o pogląd wizualny to jest oczywiście utrzymany w klimacie zespołu. Unikalny. Kolorystyka to dominacja odcieni brązów. Została tu zastosowana technika symulacji sepii. Styl przede wszystkim kojarzy mi się z przeniesieniem w czasie, do tego co było kiedyś. Co Wy na to, przenosimy się? 🙂


#ROZMÓWKA z VIDEO – odcinek 18


Muszę sama przyznać, że mam od pewnego czasu ogromny sentyment do tego zespołu. Sprawiają wrażenie grupy chłopaków z podwórka z wielkim szacunkiem do ludzi. Widoczna jest niezwykła interakcja nadawca-odbiorca. Rozpoczynająca się na koncertach, a kończąca właśnie na płytach. Jeśli nie jesteście przekonani do nich, wystarczy pójść na koncert, posłuchać muzyki na żywo. Uważam, że płyta, jak i jej reedycja różnią się sporo od wcześniejszej twórczości. Bardziej dojrzały – muzyka jak i  muzycy, co mnie bardzo cieszy! Jestem mile zaskoczona…

W każdym razie zapraszam bardzo serdecznie do posłuchania utworów zespołu i czekam na Wasze opinie! Mam nadzieję, że i Wy odkryjecie drugie oblicze Video. A samemu zespołowi – dziękujemy za dawkę dobrej muzyki! 😉


Zajrzyj po więcej!

https://www.facebook.com/zespolVideo/

Tutaj znajdziecie recenzję pierwszej wersji płyty!

http://muzykoholicy.com/2015/10/09/recenzja-video-doskonale-wszystko-jedno/


Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *