[RECENZJA] Superhalo – ,,Bang!Bang”

FB_IMG_1457254245196

Pewnej zimy nastąpiła  mocna anomalia pogodowa. Był to rok 2010. Pięciu wspaniałych muzyków, pochodzących z różnych stron Wielkopolski i pasja, która ich połączyła. Oto zespół Superhalo! Trzymają się klimatu rock and roll oraz mocnego grania. 6 kwietnia 2013 roku miała miejsce premiera ich debiuta nckiej płyty pt. Czerwona. Teraz nadszedł czas na nowy krążek, zatytułowany Bang!Bang. Co tym razem mają nam do zaoferowania? Przekonajcie się sami, słuchając najnowszego albumu zespołu!

Superhalo – Bang!Bang… tonę w dźwiękach. Serio.


Sprawa pierwsza. Jak słyszycie nowy kawałek, to pierwsze co się rzuca w nasz słuch – to wokal. U mnie – jest to pierwsza płyta, podczas której słyszałam w pierwszej kolejności instrumentalistów. Płyta ma cudowny zasób dźwięków – mega uzdolnionych muzyków! To nie jest hejt na wokalistów. Oni „grają” swoim instrumentem, jakim są struny… tyle, że głosowe 🙂

Powiem szczerze, że odtwarzając ją, nie pokładałam większych nadziei w tym albumie. Bardzo się myliłam. Już wyjaśniam!
Gatunek? Dla kogo? Jeśli lubicie mocne, grungowe, rockowe granie z pazurem, to genialny początek! Jednak to nie jest żelazna zasada, jak sami dobrze wiecie.
Na płycie znajdziemy 10 utworów, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Band zadbał o wszystko. Dokładnie. Spójność. Jestem zdania, że w Polsce mamy naprawdę mało dobrych zespołów muzyki alternatywnej. Jednak przy Superhalo bym się zatrzymała i nie tylko na chwilę.
Ulubiony utwór? Danger!Poison – RASOWE.

Wydaje mi się, że zespół zasługuje na uwagę. Zarówno ze strony polskiej publiczności, jak i zagranicznej! Stać ich na wiele i pokazują to otwarcie na płycie.
Z całego serducha trzymam kciuki za chłopaków! Życzę jak najwięcej koncertów i milionowej publiczności 🙂
Stay tuned!

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *