[RECENZJA] Nowa EP-ka Terra Bite!

Pamiętacie Terra Bite ? Rapcore-owy zespół, który doszedł do półfinału 6 edycji Must Be The Music? To było daaawno, ale do tej pory zdarza mi się odpalić z sentymentem ich utwór „Push”. Przeszli małą metamorfozę i już wkrótce wypuszczają nową EP-kę !

W połowie zeszłego roku wypuścili teledysk do utworu „Yummy!” i już wtedy można się było domyślić, że zespół szykuje duuże zmiany w swojej stylistyce.

Dla tych, którzy do tej pory o nich nie słyszeli kilka słów wprowadzenia.

Terra Bite to zespół z Katowic, którego obecny skład tworzą: Palut – wymiatający na gitarach, K.I.– wiosłujący basem, Coyote – bijący w bębenki, DJ Geto – czyli pan od sprzętu elektronicznego i Lucia – nowy głos tego całego towarzystwa (nowy acz już z pewnym stażem, bo grają razem od połowy 2015r.).

Terra Bite
Terra Bite w pełnym częściowo zamaskowanym składzie

Kiedy dostaliśmy do przesłuchania ich nową EP-kę („Terra Bite”) oczekiwałam na niej dużej dawki rocka, a po wypuszczonym wcześniej „Yummy!” spodziewałam się również, że raczej nie usłyszę na niej rap-u. Na początku może było mi trochę smutno z tego powodu, bo Terra Bite-owy rapcore naprawdę gdzieś tam odpowiednio rezonował z drganiami mojego muzycznego ja… Jednak po przesłuchaniu ich nowego materiału słowo „rozczarowanie” jest ostatnim jakiego mogę użyć.

Terra Bite grają mocny rock, zahaczający nawet o nu/alternatywny metal z całkiem sporą dawką efektów elektronicznych serwowanych z wyczuciem i swobodą przez DJ Geto.

Terra Bite w pełnym składzie

         Na nowej EP-ce, której internetowej premiery spodziewajcie się już z początkiem lutego, znajduje się pięć kawałków. Oprócz znanego Wam już „Yummy!”, który znakomicie oddaje charakter całej płyty, pozostałe cztery utwory to: „Puppets” i „Rude Boy” – pełne mocnych gitarowych riffów, „Illusion” – zdecydowanie najspokojniejszy ze wszystkich, oparty przede wszystkim na wokalu, przyjemnie sentymentalny, aczkolwiek w końcówce moc instrumentów również daje o sobie znać. I na koniec mój ulubiony kawałek z EP-ki „Slave” – w mocy stojący gdzieś po środku pozostałych z charakterystycznym wbijającym się w głowę elektronicznym bitem.

       Dawno nie słuchałam tak ciekawej i spójnej kompilacji utworów. W nowej odsłonie Terra Bite podoba mi się w każdym szczególe zarówno muzycznie jak i od strony wokalu. Myślę, że dobrą decyzją było nawiązanie współpracy z Lucią, wokalistką obdarzoną świetnym rockowym głosem, który mocno kojarzy mi się wokalem Sandry Nasić z Guano Apes (dla mnie jak najbardziej na plus). Jeśli tylko słuchacie podobnych klimatów naprawdę polecam sięgnąć po to wydawnictwo.

Mam nadzieję, że po wydaniu EP-ki zespół sypnie jeszcze paroma kawałkami, bo ja już odczuwam lekki głód na ich kolejne utwory. Z niecierpliwością czekam również żeby zobaczyć ich na żywo, bo myślę, że to będzie ogień !

12494675_742553302545121_7390828041546449583_nP.S. Jeśli chcielibyście już posłuchać EP-ki Terra Bite piszcie do Zespołu podobno mają już trochę fizycznych kopii 😉

Oficjalny profil FB zespołu : https://www.facebook.com/terrabiteofficial/?fref=ts

Link do teledysku „Yummy!”: https://www.youtube.com/watch?v=yrC5Xf4xptQ

Ewa Bielecka

Zainteresowania: biologia, fotografia, muzyka, handicrafting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *