[RECENZJA] – The Duffs

theduffs1

Skąd wziął się zespół THE DUFFS? Powstał w lutym 2013 roku. Jest to trio młodych muzyków z Krakowa, którzy odważnie kreują swoją ścieżkę muzyczną. Gatunek, w którym czują się najlepiej to… post grunge. Znane Wam klimaty?

Marek Mrozowski, Mateusz Wejdman, Jakub Niewęgłowski – nazwiska, które warto zapamiętać. Wygrali PROJEKT ODKRYWKA, dzięki któremu w 2014 roku nagrali swoje małe dzieciątko –  demo! Płyta, tak bardzo wyczekiwana, jest już w naszym posiadaniu!

Płyta – duże słowo. Może nie dla tych panów… Dlaczego? Ich dzieło to zaledwie cztery utwory w języku angielskim. Pewnie niejeden by pokusił się o zdanie: Co tak mało? To jednak jest bardzo mylne. Otóż płyta jest naprawdę dobrze zrobiona. Utwory nie mają radiowych blokad względem czasu. Piosenka Theta State trwa 5:45 i jest genialna. Jedna z moich ulubionych. Nie ma ograniczeń. Po prostu muzyka grana, a nie odtwarzana. Ma charakter – taki jak ja lubię.

theduffs0

This is the time, to start this life again […] – fragment piosenki Wonders, który jakoś dodaje skrzydeł. Czasami małe słowo cieszy i tak też jest w tym utworze. Każdy ma drugą szansę, jeśli tylko chcę ją otrzymać.

Jesteście fanami mocnych strun? Nie tylko gitarowych, ale i głosowych? Może was ten krążek zaciekawić… Chłopaki oddają charakter grungowy idealnie! Oby było więcej i więcej takich odważnych, młodych zespołów do grania takiej muzy. Powtarzam po raz kolejny: pop w naszym kraju to nie wszystko. Takie zespoły jak THE DUFFS zasługują na uwagę. Należy docenić pracę tych, którzy działają z potrzeby serducha, a nie przez komercję.

             

 

Żywię nadzieję, że dacie chłopakom szansę i szepniecie jakieś dobre słówko. To zawsze daje kopa do działania!


Zajrzyj po więcej!

https://www.facebook.com/theduffsband/

http://www.theduffs.pl


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *