[RECENZJA] Tribute to Ksiądz Twardowski

W ubiegłym roku minęło sto lat od przyjścia na świat ks. Jana Twardowskiego, a obecnie obchodzimy 10. rocznicę śmierci księdza i poety. Z tej okazji Marek Piekarczyk, Adam Nowak, Grubson, Adam Wolski i Kuba Sienkiewicz wydali płytę „Tribute to Ksiądz Twardowski”.

Tribute to Ksiadz Twardowski

Pomysłodawcami projektu są: dziennikarz Bogusław Chrabota oraz znany z zespołu Harlem Krzysztof Jaworski, który napisał muzykę do utworów (za jedną kompozycje odpowiedzialny jest Grubson). Za teksty odpowiadają poeta i powieściopisarz Bogusław Loebel, muzyk Marek Markiewicz, dziennikarka i pisarka Violetta Ozminkowski-Daukszewicz oraz aktor, poeta, a przede wszystkim przyjaciel Jana Twardowskiego, Jęrzy Dębina. Wszyscy ci ludzie połączyli swoje twórcze zdolności, by stworzyć wyjątkowy album.

Czasami chciałoby się napisać coś krytycznego, ale w kontekście albumu „Tribute to Ksiądz Twardowski” jest to całkowicie niewykonalne. Wysoki poziom aranżacji i tekstów, a do tego wokaliści wnoszący charakterystyczne dla siebie cechy w piosenki powodują, że jest barwnie, interesująco, a przy tym nasuwa się jeden wniosek: to naprawdę dobra płyta. Przenosi słuchacza do nieba, czyli tam, gdzie jest teraz ks. Jan Twardowski…

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *