[RECENZJA] Two Timer – ,,The Big Ass Beer To Go”

twotimer1Płyta miała swoją premierę już 28 marca 2016 roku o niezwykle wdzięcznej nazwie The Big Ass Beer To Go. Zespół TWO TIMER tworzy pięciu niezłomnych mężczyzn z Poznania. Mowa tutaj o: Wojciechu Rudzińskim, Piotrze Gorzkowskim, Łukaszu Rudnickim, Erneście Kałaczyńskim, Maxie Psuja! Zespół powstał 8 lat temu, więc kawał czasu. Mają za sobą już debiutancką płytę, a teraz czas na więcej… Czym się inspirują? Lata 60 i 70 – zdecydowanie!

Pewnie najważniejszy aspekt to gatunek, w jakim klimacie płyta jest obraca. Grunge Blues on Steroids, czyli „grunge blues na sterydach”. Grają muzykę bardzo energiczną, bluesową. Jeśli jesteście fanami ballad, może was to trochę przerosnąć 🙂 Album zawiera 12 utworów. Singlem promującym płytę została piosenka druga z kolei, ‚SOME NEW BOOGIE, RIGHT?’.

Na płycie znajdziecie utwory wyłącznie w języku angielskim. Może mniej ważna sprawa to wizualność krążka. Naprawdę rzuca się w oczy! Jest niecodzienna – zresztą, jak i cała płyta. Grafika jest świetna. Kojarzy mi się ze Stanami i klimatem tamtejszych knajp, gdzie się słucha dobrej muzy.

twotimerPrzejdźmy może do tego co najważniejsze, czyli wcześniej wspomnianej muzyki… Już pierwszy utwór ‚Hank‚ przeniósł mnie trochę w klimat bluesowy, mocny, ale i western’owy. Nie lubię westernów, ale w muzyce zamienia się to w zaletę. Wiecie, kiedy słuchacie czegoś nowego to z reguły spodziewacie się wszystkiego. Muszę przyznać jednak, że tego to ja się nie spodziewałam… Miłe zaskoczenie, że coś co wydawało mi się tandetą przeobraża się w atut. Potwierdzam zdaniem, że muzyka nie ma ograniczeń. To nie młodzieńcze granie do podłogi, ale kawał dobrej roboty, którą z pewnością trzeba docenić. Może to dziwne… Przecież dzisiaj słucha się tylko jęczącego popu w radiu. Jednak dla ludzi, którzy muzykę czują, lubią słuchać i doświadczać będzie idealna. Zaskakuje, a chyba taka rola muzyki, prawda?
Oby takich więcej uderzeń ze strony naszych polskich muzykożerców!


Zajrzyj po więcej!

https://www.facebook.com/twotimerband/

http://www.twotimer.pl


Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *