Red Bull Flying Illusion nie tylko rytmie hop-hopu

Red Bull Flying Illusion to nowe show czterokrotnych mistrzów świata w breakdance. Widowisko jest unikalnym połączeniem tańca współczesnego, iluzji, muzyki i projekcji 3D. Dwunastka najlepszych tancerzy mierzy się̨ w walce dobra ze złem. W listopadzie spektakl będzie można po raz pierwszy zobaczyć w Warszawie.


W hip-hopie historie opowiada się za pomocą słów. Naszym zadaniem było użyć do tego tylko muzyki – mówi Vivan Bhatti, współtwórca muzyki do spektaklu.  

Poproszono nas o przygotowanie ścieżki dźwiękowej w filmowym stylu, która pomoże w opowiedzeniu historii – wspomina Vivan. – Część muzyki powstała na potrzeby prób i pracy nad choreografią. Największym wyzwaniem było dopasowanie jej do historii o walce dobra ze złem, która jest treścią spektaklu – dodaje kompozytor.

Do pracy nad ścieżką dźwiękową zatrudniono 34-osobową orkiestrę, której brzmienie połączono z hip-hopowymi beatami i elementami elektronicznymi.

Stworzyliśmy hip-hopowe brzmienie wykorzystując wyłącznie orkiestrę – mówi Vivan Bhatti. – Poszczególne sekcje miały za zadanie zagrać dźwięki, tworzone zwykle przy użyciu werbli, bębnów i innych instrumentów perkusyjnych – tłumaczy.

Ścieżka dźwiękowa, która powstała to zupełnie nowe doznanie muzyczne, łączące muzykę filmową i klasyczną z hip-hopem i elektroniką. Na żywo, wraz z tańcem, iluzją i wizualizacjami, robi piorunujące wrażenie.


Flying Steps to jedna z odnoszących największe sukcesy ekip na światowej scenie tańca ulicznego. Grupa powstała w 1993 roku w Berlinie z inicjatywy Vartana Bassila i Kadira “Amigo” Memisa, a jej specjalność to b-boying oraz popping i locking. Grupa ma na swoim koncie kilka wygranych mistrzostw świata, w tym Battle of the Year oraz Red Bull Beat Battle. 

W 2007 r. założyli Flying Steps Academy, która zapewniła im doskonałą przestrzeń do mentoringu i szkolenia nowego pokolenia ulicznych tancerzy. Za sprawą Red Bull Flying Illusion członkowie Flying Steps łączą dwa światy, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego – a mają w tym już pewne doświadczenie. Ich poprzednie show Red Bull Flying Bach, prezentowane w Polsce w 2013 r., stanowiło mieszankę kultury ulicznej i sztuk pięknych przy akompaniamencie muzyki Jana Sebastiana Bacha. Spektakl sprawił, że świat muzyki klasycznej dosłownie stanął na głowie, i na przestrzeni siedmiu lat wzbudził zachwyt ponad 500 tysięcy widzów. W 2010 roku Red Bull Flying Bach otrzymał prestiżowe wyróżnienie w postaci German ECHO Classic Special Award.


Red Bull Flying Illusion

PIĄTEK 3 listopada godz. 20:00 (PREMIERA)
SOBOTA 4 listopada godz. 16:00

SOBOTA 4 listopada godz. 20:00

HALA TORWAR, ŁAZIENKOWSKA 6A, WARSZAWA 


Zajrzyj po więcej:

Red Bull Flying Illusion

Bilety na wydarzenie 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.