Red Bull Music Academy we Wrocławiu i Sopocie

18.01.2016 r. rozpoczęła się faza przyjmowania zgłoszeń do  Red Bull Music Academy, czyli miesiąca warsztatów, wykładów, sesji studyjnych, koncertów i imprez muzycznych w Montrealu. Wybrani producenci muzyczni z całego świata spotkają się tam z muzycznymi legendami, aby wspólnie poszukiwać inspiracji i wyznaczać nowe kierunki w muzyce.
Jak dołączyć do tego grona? Tego będzie można dowiedzieć się podczas dwóch sesji Red Bull Music Academy w Polsce. Pierwsza już 20 lutego we Wrocławiu.

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W RED BULL MUSIC ACADEMY
Zgłaszać mogą się producenci, wokaliści, beatmakerzy, instrumentaliści i DJ-e z całego świata. Jest to dla nich okazja do zdobycia wiedzy od legend, takich jak np.: Flying Lotus, Bob Moog, MF DOOM, Richie Hawtin, Brian Eno, Kim Gordon czy Erykah Badu.
Przez cały czas trwania Red Bull Music Academy jej uczestnicy mogą korzystać z najlepszego sprzętu i najnowocześniejszych studiów nagraniowych. Wieczory zaś wypełnione są koncertami i imprezami w najbardziej intrygujących miejscach miasta będącego gospodarzem Akademi.

Aby wziąć udział w Red Bull Music Academy należy do 7 marca wysłać wypełniony formularz aplikacyjny wraz z płytą CD z nagranym materiałem kandydata. Formularz zgłoszeniowy oraz informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie: apply.redbullmusicacademy.com

JAK WYGLĄDA PROCES REKRUTACJI?
Szczegółowe informacje pojawią się już 20 lutego w Tonach, we Wrocławiu. Odbędzie się tam infosesja z uczestnikami poprzednich edycji Red Bull Music Academy. Opowiedzą o niej Francuz Doc Daneeka (Ten Thousand Yen / Numbers / 50Weapons) oraz dwóch polskich absolwentów – Naphta, en2ak. Przybliżą oni również swoje wrażenia z udziału w Akademii, opiszą jak wygląda typowy dzień z życia uczestnika i jak współpracuje się z muzycznymi legendami. Po części informacyjnej Doc Daneeka zaprezentuje producenckie patenty w Logic Pro na przykładzie jednego ze swoich utworów oraz odpowie na pytania dotyczące produkcji i Red Bull Music Academy. Tak muzyczny dzień nie może zakończyć się inaczej jak imprezą w Das Lokalu, podczas której zagrają absolwenci Red Bull Music Academy.

Kolejna infosesja 5 marca w Sopocie, gdzie o Akademii opowiedzą drum’n’bassowy maestro prosto z Japoni – Makoto oraz polski absolwent – Eltron John. Wieczorem będzie można ich usłyszeć na imprezie w Sfinksie, gdzie wystąpią również: Daniel Drumz, Kixnare (obaj będący uczestnikami Red Bull Music Academy Bass Camp, czyli polskiej mini-akademii) oraz Ros, Dia, Satl, Adam Faz i Benito. Występ Makoto wspierać będzie swoim wokalem Deeizm.

ae7b756e-bdb4-47b2-bc96-f3413c6c4939

O RED BULL MUSIC ACADEMY
Celem Red Bull Music Academy jest promowanie innowacji i kreatywności w muzyce. Od 1998 r. Akademia każdego roku gości w innym mieście, aby umożliwić spotkanie starannie wyselekcjonowanej grupy muzyków z całego świata. Biorą oni udział w kameralnych sesjach wykładowych z pionierami światowej sceny muzycznej oraz wspólnie tworzą muzykę w najlepszych studiach nagraniowych. 18. edycja Red Bull Music Academy odbędzie się w Montrealu – mieście eksperymentów artystycznych, posiadającym bogatą muzyczną historię, której korzenie sięgają gatunków: disco, jazzu, folku, hip-hopu czy techno. Montreal uznawany jest za swoisty inkubator muzycznej działalności wpływowych artystów, takich jak: Oscar Peterson, Leonard Cohen, Rufus Wainwright czy Arcade Fire.

Kalendarium nadchodzących sesji:

20.02.2016 (sobota), Wrocław
godzina 20:00 – Red Bull Music Academy Session
Tony, Plac Orląt Lwowskich 20c; wstęp FREE
godzina 22:00
– Red Bull Music Academy Club Night
Das Lokal, Plac Solidarności 1; wstęp:
⦁ osoby z opaskami po infosesji – wstęp FREE
⦁ 10 zł do północy z listy fb
⦁ 15 zł bez listy fb / po północy
5.03.2016 (sobota), Sopot
godzina 20:00 – Red Bull Music Academy Session & Club Night
Infosesja oraz impreza, na której wystąpią: Makoto & Deeizm, Eltron John, Kixnare, Daniel Drumz, Ros, Dia, Satl, Adam Faz, Benito.

 
Więcej szczegółów na:
redbullmusicacademy.com
redbull.pl/muzyka

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *