[RELACJA] AvA dzień po premierze płyty „Po Drugiej Stronie”

I stało się! Zespół AvA zaledwie dzień po premierze swojego debiutanckiego albumu „Po Drugiej Stronie” zagrał koncert w warszawskim klubie Rock On. Podczas występu zostały zaprezentowane wszystkie utwory znajdujące się na płycie oraz cover „Noc komety” Budki Suflera. Nie trzeba nikomu udowadniać, że członkowie grupy mają umiejętności muzyczne. Warto natomiast dodać, że mają także doskonały kontakt z publicznością, co zapewne mogłaby potwierdzić każda osoba obecna w klubie.

2008, 174,0,352,256,501,344,94

Jest już tradycją, że podczas promującej album piosenki „Anioł” (nawet najlepsza płyta musi mieć coś „komercyjnopodobnego”) zespół zaprasza chętne osoby na scenę. Nie trzeba umieć śpiewać, nie trzeba umieć grać. Tak, udostępniany jest nie tylko mikrofon! Tym razem w centrum zainteresowania znalazła się perkusja, co można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Jestem muzykoholikiem. Przez moje ręce przewijają się dziesiątki płyt wydawanych często przez młode zespoły. Wychodzę z założenia, że w muzyce nie jest najważniejsza całkowita poprawność techniczna (instrumentalna czy wokalna), ale to magiczne „coś”, co powoduje, że piosenki trafiają do odbiorcy. Oczywiście nie można tu przesadzać – wyśpiewana kiedyś przez pewien zespół reguła „proste słowa, cztery dźwięki i już każdy nuci refren tej piosenki” nie sprawdzi się w wykonaniu artystów. AvA ma w sobie to „coś”, dlatego zachęcam do zapoznania się z twórczością zespołu oraz do uczestnictwa w ich koncertach.

Wywiad z wokalistą Markiem Molakiem oraz założycielem zespołu i jego perkusistą Maciejem Tarapaczem niebawem na naszej stronie! 🙂

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *