[Relacja] Cukierki w Warszawie

Zimowy piątkowy wieczór, sypiący śnieg (jak na połowę stycznia przystało), warszawska Saska Kępa. Dochodzi godzina 21:00. Przed drzwiami klubokawiarni Towarzyska stoi kilka osób, kończą dopalać papierosy, zaraz wejdą do środka. Tak dla mnie rozpoczął się koncert dwuosobowego zespołu grającego muzykę elektroniczną kryjącego się pod nazwą Cukierki.

Cukierki podczas próby
Cukierki podczas próby

Mateusz Rusin i Przemek „Dred” Pietrzak rozpoczęli koncert w okolicach 21:20. Opóźnienie było spowodowane tym, że pierwszy z muzyków jest także aktorem i tego wieczoru grał spektakl w Teatrze Narodowym. Warto było czekać. Nie brakowało energii i niespodzianek. Wymienić tu można wszystkim dobrze znany głos Tomasza Knapika zapraszający na koncert zespołu Cukierki, limitowane cukierki od muzyków czy premierowe piosenki będące zapowiedzią przygotowywanej płyty długogrającej. Duet bowiem ma na swoim koncie już EP, z której piosenki cieszyły się dużym entuzjazmem ze strony publiczności. Przybyłe osoby chętnie śpiewały takie utwory jak „Error”, „Słońce” czy „Noc”. Wywoływało to wyraźną radość muzyków. Co więcej – Cukierki wytworzyły na tyle gorącą atmosferę, że zebrani fani nie chcieli wypuścić duetu wywołując kolejne bisy.

Mateusz Rusin
Mateusz Rusin

Cukierki są jedynym zespołem grającym muzykę elektroniczną / dance / slow tempo, którego lubię słuchać na co dzień. Sympatia do muzyki spowodowała, że na wieść o koncercie z chęcią wpisałam go sobie do kalendarza. Czy jest to spowodowane wpadającymi do ucha melodiami, niedługimi, ale konkretnymi tekstami, czy czymś innym – nie wiem. Całokształt składa się na dobrze zapowiadający się materiał, który cieszy się coraz większym uznaniem słuchaczy. I mam nadzieję, że tak będzie w ciągu dalszym.

A niebawem na naszej stronie będzie można przeczytać wywiad z zespołem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *