[RELACJA] Finał II edycji festiwalu ,,Głosy o Zmroku”

W ubiegłą niedzielę zakończyła się druga edycja festiwalu “Głosy o Zmroku”. Tym razem wieczór z muzyką spędziliśmy w nieco innej lokalizacji. Finałowy koncert miał bowiem  miejsce w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II w Warszawie.

Finał to zazwyczaj doniosłe wydarzenie, dlatego wybór artysty, miejsca jak i sali,  jest bardzo ważny.  Przy wyborze artysty padło na Maksyma Rzemińskiego , w towarzystwie Lucjana Szalińskiego Bałwas, Anny Ceglińskiej, Michała Zaborskiego oraz Barbary Piotrkowskiej.  Zaprezentowany został materiał z płyty Maksyma Rzemińskiego – Inception.

fot.VeritaNostra
fot.VeritaNostra

Artyści w różnych formacjach prezentowali utwory, które w bardzo dobrym nagłośnieniu oraz  otoczeniu przepięknych portretów ze ścian Sali Portretowej muzeum, można było słuchać bez przerwy.
Choć to była muzyka zdecydowanie poważna, jednak aranżacje Maksyma Rzemińskiego, dość powszechnie znanych utworów min. Bilans kwartalny / Lalka / Rodzina Połanieckich, pokazały jak wielorako można aranżować takie niemalże niedotykalne utwory. Każdy z obecnych na sali, nie raz w życiu słyszał ich oryginał, a będąc na tym koncercie mógł poznać ich piękno na nowo.

Atmosfera sali, na której ścianach zawisło kilkadziesiąt portretów oraz autoportretów, jej kopulaste sklepienie, jak i całość wzorowana na rzymskim Panteonie nadały kolejnego wymiaru dla wydarzenia.
Dla tych, którym zabrakło miejsc w pierwszych rzędach przy scenie, dano szansę równie dobrze zachwycać się muzyką podziwiając dzieła na ścianach, bo przecież muzykę trzeba głownie słyszeć. Te kilkadziesiąt twarzy ze wzrokiem skierowanym w środek sali, mogło sprawiać wrażenie również pochłoniętych muzyką .

12716194_1261325380551451_5655939978996594904_o
fot.VeritaNostra

Wydarzenie to było koncertem kończącym tegoroczną serięGłosów o Zmroku”. Myślę, że lepszego finału, sami organizatorzy nie mogli sobie wymarzyć. Publiczność dopisała oraz nagradzała gromkimi brawami każdy z zaprezentowanych utworów, a przecież to na zadowoleniu widza głównie zależy. Po zakończonej części artystycznej przyszła pora na podziękowania, organizatorzy wyrazili w wielkich słowach swe wyrazy wdzięczności dla zarówno muzyków, jak i publiczności, którzy wspólnie tworzyli wydarzenie.

Była to druga , ale my oraz organizatorzy mamy nadzieję, że nie ostatnia edycja tego festiwalu, który z roku na rok zrzesza coraz większe rzesze widowni oraz staje się ważnym elementem na tle innych wydarzeń kulturalnych w zimowej scenie Warszawy.


Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad festiwalem „Głosy o zmroku”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *