[RELACJA] Kolejna edycja AlterFest już za nami!

Tegoroczny AlterFest odbywał się w dniach 21 – 23 kwietnia
w Mysłowicach. Na scenie zagościli znani już polskiej publiczności artyści jak np. król, Patrick the Pan, Hatti Vatti, paryski duet BIRDY HUNT, Baasch, ale także muzycy rozpoczynający swoją karierę jak np. Erith czy Soxso. Mimo pewnych problemów ze zmianą miejsca, organizatorzy stanęli na głowie i dokonali rzeczy, za które należą im się naprawdę szczere podziękowania, bo dzięki pracy jaką włożyli w przygotowanie tego widowiska, AlterFest to na pewno jedno z kluczowych wydarzeń na muzycznej mapie Polski. O tym jak było w tym roku, przeczytajcie poniżej.


13015621_959909300797312_5077949364419448440_n


Myślałam, że zacznie się niewinnie i spokojnie, bo przecież czwartkowe koncerty to koncert zespołu Granatowy Prawie Czarny oraz solistki, Erith, w kościele ewangelickim. Zrobiło mi się bardzo miło, kiedy odkryłam swoją pomyłkę. Tego wieczora zza ołtarza rozległy się rytmiczne, melancholijne, dosyć tajemnicze, poniekąd baśniowe, elektroniczne brzmienia. Tak właśnie rozpoczął się AlterFest, oddechem muzycznej młodości.

Dzień drugi. Okazało się, że wszystkie piątkowe i sobotnie występy z powodu awarii w kinie będą miały miejsce również, jak dnia poprzedniego, w kościele ewangelickim. Po całym wydarzeniu mogę śmiało wysunąć wniosek, że wyszło to na dobre chyba każdej stronie. Artystom, ponieważ wielu z nich wyniosło ze swoich koncertów nowe doświadczenie jakim jest bez wątpienia granie w kościele przy takiej akustyce, publiczności, która mogła wsłuchać się w specyficzne aranżacje utworów i roznoszące się
w budynku dźwięki a ostatecznie organizatorom, bo do kościoła przybyły tłumy. Piątkowy wieczór wypełniła muzyka takich zespołów jak SOXSO, Call The Sun, Baasch, król czy Hatti Vatti.

Ostatniego dnia na scenie pojawili się Sibiga, Keskese, BIRDY HUNT, COLT SILVERS, Patrick the Pan oraz Menippe. Swoimi muzycznymi popisami potwierdzili tylko klasę wykonywanej przez siebie pracy oraz dobrze ugruntowali moje zdanie na temat tego festiwalu.


13043732_1679181755664928_4956051937590700607_n


3 dni wypełnione alternatywną muzyką, 13 świetnych artystów
i ponad 800 festiwalowiczów – tak właśnie prezentuje się piąta już edycja AlterFest a Łukasz Prajer, Prezes Stowarzyszenia ART IN, odpowiedzialnego za organizację festiwalu podsumowuje – Tegoroczna edycja pokazała, że AlterFest cieszy się coraz większą renomą i staje się powoli obowiązkową pozycją na festiwalowej liście miłośników szeroko rozumianej muzyki alternatywnej. 

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *