[RELACJA] Koncert walentynkowy Anety Figiel

Od dnia zakochanych minęło już trochę czasu ale jeszcze nie zapominamy o tym święcie. Magiczny klimat towarzyszący Walentynkom jest odczuwalny dłużej dzięki wyjątkowemu wydarzeniu, które miało miejsce 17 lutego w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Mowa tu o koncercie walentynkowym Anety Figiel, podczas którego zaprezentowane zostały utwory z debiutanckiej płyty artystki „Plan A”. 

af

Koncert rozpoczęła premiera teledysku do piosenki „Samotny dzień”. Paradoksalnie jest to utwór wesoły i bardzo rytmiczny, chociaż tytuł wcale na to nie wskazuje. Teledysk został nakręcony we Włocławku – rodzinnym mieście artystki. Piosenka „Samotny dzień” jak wiele innych z płyty Plan A jest pełna harmonii, pozytywnej energii i opowiada miłosną historię, idealnie pasującą do walentynkowego klimatu.

Teledysk możecie zobaczyć i Wy, klikając w poniższy link !


Dwoma pierwszymi utworami zaprezentowanymi przez artystkę były „Love” i „Kahone”. Od początku zaimponowała mi obecność tak wielu wybitnych muzyków na scenie.  Ogromna liczba wykorzystanych instrumentów również była istotna. Członkowie zespołu grającego na scenie z Anetą Figiel, czyli: Artur Gierczak – gitara, Marcin Murawski – bas, Fryderyk Młynarski – perkusja, Anita Jadacka -chórki wykonali kawał dobrej roboty. Dodatkowo muzyka była urozmaicona w instrumenty perkusyjne, na których grał Bogusz Wekka, a na klawiszach grał Rafał Stępień. Fenomenalnie zagrał również kwartet smyczkowy – Atom String Quartet. Charakterystyczne dźwięki dla instrumentów smyczkowych w połączeniu z ukulele sprawiły, że piosenkę „Zmieniaj się” uważam za najbardziej pozytywną i na chwilę obecną moją ulubioną z płyty Plan A.


Podczas koncertu na scenie dodatkowo pojawili się goście specjalni. Pierwszym z nich był Andrzej Krzywy. Zaśpiewał z Anetą Figiel piosenkę Mija mnie czas”. Kolejnym duetem tego wieczoru był duet z Łukaszem Zagrobelnym w utworze „Nieprawda”. Zaproszeni goście mieli również okazję zobaczyć wspólny występ Anety Figiel z Robertem Janowskim i Tobiaszem Staniszewskim. A to jeszcze nie wszystko! Aneta Figiel wykonała jeden z utworów sama sobie akompaniując, grając na pianinie, za którym później zasiadł Jacek Piskorz. Na widowni zasiadła rodzina i przyjaciele wokalistki, w tym postaci znane z radia i telewizji: Paulina Sykut – Jeżyna, Izabela Trojanowska, Piotr Zelt, Norbi, Ryszard Rembiszewski, Bilguun Ariunbaatar, Marcin Czerwiński, Piotr Schramm, Agnieszka Wielgosz, Agnieszka Jastrzębska, Marcin Mroziński, Danuta Błażejczyk i Michał Misiorek.

Wczorajszy wieczór był magiczny! Nawet mi się nie śniło, że uda mi się zgromadzić takich hiper muzyków i wokalistów w tym samym miejscu, o tej samej porze, a do tego, że będą śpiewać moje piosenki. Obłęd jakiś!
Jeśli poczujecie klimat naszego wyjątkowego retro teledysku udostępniajcie dalej i dzielcie się szczęściem, które do mnie zawitało!
 – mówiła wzruszona Aneta Figiel po koncercie w Radiowej Trójce.


Środowy wieczór był wyjątkowy. Prawdą jest, że nie jestem osobą, która słucha takiej muzyki na co dzień i może własnie dlatego czegoś mi w nich brakowało. Jednak muszę przyznać, że od początku nie mogłam powstrzymać się od podrygiwania w rytm piosenek, gdyż zostały one wykonane bezbłędnie, naprawdę bez zarzutu!

Z pewnością w przygotowanie koncertu włożono ogrom pracy i wiele przygotowań. Wszelki trud oraz starania, by dzień koncertu był równie magiczny jak 14-go lutego opłaciły się i zostały docenione przez gości.

Aneta Figiel to bardzo sympatyczna i utalentowana wokalistka. Emanuje pewnością siebie i profesjonalizmem. Bryluje bowiem na polskim rynku muzycznym już od wielu lat. W końcu doczekaliśmy się płyty, której serdecznie gratulujemy !

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *