[RELACJA] Maleo Reggae Rockers w Proximie

Mały promień słońca w środku zimy. Tak w skrócie można opisać atmosferę koncertu Maleo Reggae Rockers, który odbył się w piątek 19-go lutego w Warszawskiej Proximie. Był to kolejny koncert na trasie promującej najnowszy krążek ‘’ Wake up”.

11214364_1007276859295128_3978050273467665654_n

Wieczór w reggae rytmach rozpoczął support, w roli którego wystąpiły dwa młode zespoły Johny Rockers oraz Rootzmans. Z czasem publiczności przybywało, tym samym już podczas koncertu grupy Rotzmans mogliśmy doświadczyć  niepowtarzalny klimat koncertu reggae .

Po rozgrzewce jaką zafundowały nam te dwa młode zespoły przyszła kolej na niemalże legendę reggae w Polsce. Na scenie pojawił się cały skład Maleo Regaee Rockers.
Pod sceną w rytm muzyki bujali się nie tylko młodzi, wśród publiczności bowiem niejednokrotnie rzucali się w oczy starsi wyjadacze tego gatunku w towarzystwie swoich partnerów, a nawet dzieci . Myślę, że podczas koncertu każdy odczuł  swojego rodzaju dość rodzinny klimat, wyciszenie i uspokojenie. W setliscie nie zabrakło najbardziej znanych utworów zespołu, takich  jak ,,Alibi’’, które myślę że nie tylko fan Maleo zna doskonale. Przysłowiową wisienką na torcie, okazał się występ Jerzego Mazzoll’a wybitnego muzyka jazzowego. Podczas piątkowego koncertu zaprezentował on swój talent zarówno w duecie z zespołem jak i grając swoją solową partię. Uczestnictwo w koncertach tak dojrzałych muzyków ma w sobie swoistą magię. Nie jedna osoba stwierdziłaby, że teksty są o tym samym, muzyka podobna –  to jednak, słuchając kogoś dojrzalszego, z większym doświadczeniem, widz może poczuć większą wiarygodność w wypowiadanych frazach, przez co jeszcze głębiej odczuwać może to, co chce. Dla jednych motywacja do działania dla innych po prostu chwilą oderwania od rzeczywistości.


press -Ewelina Widuch
zdjęcia – Klaudia Skóra i Magdalena Łuczkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *