[RELACJA] Max Bravura i By Proxy opanowali Kraków!

W sobotni wieczór – Krakowski Kazimierz to jedno z tych miejsc, które na pewno nie idzie za wcześnie spać. Dzieje się tu niezmiernie dużo. Jedną z wielu opcji spędzenia wolnego czasu są wszelakie koncerty. Od muzyki elektro przez metal aż po rock, rock’n’roll, rock połączony z elektroniką czy samym metalem. Dziwne połączenie ? Nie w Krakowie!

Redaktorka Alicja Gac wraz z Pawłem Karskim, Maciejem Wachowiakiem oraz Jackiem Talagą, fot.Ewa Bielecka
Redaktorka Alicja Gac wraz z Pawłem Karskim, Maciejem Wachowiakiem oraz Jackiem Talagą, fot.Ewa Bielecka
 Z niecierpliwością czekałam aż na scenie pojawi się pierwszy zespół. Max Bravura – zespół z niewątpliwie rock’n’rollową charyzmą. Elwisowy wydźwięk wokalu wraz z Beatelsowym brzmieniem gitary… to wszystko dopełniały elektryczne  bity, lecz nieprzesadzone, nieprzepełnione niepotrzebnymi wstawkami. wszystko pozostało w pełnej równowadze. Tak w wielkim skrócie można opisać katowickie trio. Lekkim mankamentem było gubienie się dźwieku pomiędzy używanymi przez wokalistę mikrofonami, jednak nie wpłynęło to przesadnie na odbiór ich występu przez publiczność. Dodatkowo chcielibyśmy ośmielić Jacka (gitara), żeby troszkę bardziej udzielał się wokalnie, bo w duecie brzmicie całkiem nieźle. 😉

Max Bravura – Seasons


17
Paweł Karski , fot.Ewa Bielecka

Druga część koncertu rozpoczęła się z wielkim BUM! Na scenę wkracza By Proxy. Duet z Krakowa grający muzykę alternatywną. Tworzą go – perkusista Jan Owsiński oraz Paweł Karski – wokal, gitara i sample. – To zupełna świeżość na dzisiejszym koncercie! – takie opinie można było usłyszeć wśród publiczności, która coraz liczniej zaczynała zbierać się pod sceną i w rytm mocnych elekto-rockowych brzmień – podrygiwać. Świetne połączenia rocka, elektroniki, dubstepu czy nawet metalu. Wokalista i gitarzysta w jednym czarował głosem szczególnie damską cześć publiczności, która nie mogła powstrzymać się od pisków. Mi za to bardzo podobały się wygrywane na 8-sto strunowej gitarze, mocne metalowe riffy.

Według samych organizatórw koncertu – „widownia bawiła się lepiej, niż przypuszczaliśmy, a podczas całego koncertu przewinęło się ok. 85 ludzi. Jak na tak nieduży event – to naprawdę niezły wynik!” – sama myślę, że gdyby chłopcy pograli choć chwilę dłużej, to na kolejne osoby mogło by już nie starczyć miejsca.

Poniżej przedstawiamy wam Setliste zespołu By Proxy :press: Alicja Gac

foto: Ewa Bielecka


Zajrzyj tu:

Max Bravura: https://www.facebook.com/MaxBravura/timeline

By Proxy: https://www.facebook.com/byproxypl/?fref=ts

 

Portam Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad tym koncertem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *